X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kızkalesi Yaza Hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kızkalesi Yaza Hazır

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 11:49
KIZKALESİ TURİZM VE KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI HÜSEYİN ÇALIŞKAN, BÖLGEDEKİ TESİSLERİN TÜM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADIĞINI VE ARTIK TATİLCİLERİ AĞIRLAMAYA HAZIR OLDUKLARINI SÖYLEDİ
Kızkalesi Yaza Hazır

Doğa ve tarihin birleştiği, altın rengi kumsallarının masmavi Akdeniz’i kucakladığı ’in ünlü tatil beldesi Kızkalesi yaza hazır.
Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, bölgedeki tesislerin tüm hazırlıklarını tamamladığını ve artık tatilcileri ağırlamaya hazır olduklarını kaydetti. Kızkalesi’ndeki turizm işletmelerinin hizmet kalitesinin sürekli olarak yükseldiğini ve beldenin Türkiye’nin önemli tatil beldelerinden birisi haline geldiğini belirten Çalışkan, “Tesislerimiz yaz turizmiyle ilgili, tatilcilere en iyi hizmeti sunabilmek için tüm eksiklerini giderdi. Yeniliklerini gerçekleştirdi. Doğa, tarih, deniz ve konaklama hizmetleri bakımından ’dan hiçbir eksiğimiz yok. Türkiye’nin turizm yıldızı olan Kızkalesi bu sezon parıltısını daha arttıracaktır” dedi.
Türkiye’nin başta doğu bölgeleri olmak üzere birçok bölgesinin halen kara kışa teslim durumdayken Kızkalesi sahillerinde baharın yaşandığını ifade eden Çalışkan, “Kızkalesi yılın dört mevsimi turizme imkan veren bir bölge. Yazın denizin keyfini çıkartan tatilciler, denize girilmeyen mevsimlerde de pırıl pırıl güneş altında, sahillerde yürüyüş yapabilir, sınırsız hizmetin verildiği dört yıldızlı otellerimizde konaklayabilirler. Ayrıca yılın her mevsimi, birer açık hava müzesi niteliğindeki bölgemizdeki tarihi eserleri gezip görebilirler” diye konuştu.