X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mersin’de Sakalı Şerif İzdihamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Sakalı Şerif İzdihamı

  • Giriş Tarihi: 15.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 14:59
MERSİN’İN ERDEMLİ İLÇESİNDE, KUTLU DOĞUM HAFTASI KAPSAMINDA ZİYARETE AÇILAN SAKAL-I ŞERİFE VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ. VATANDAŞLARIN CAM FANUS İÇİNDEKİ SAKAL-I ŞERİFİ GÖREBİLMESİ İÇİN MERCEK KULLANILDI.
Mersin’de Sakalı Şerif İzdihamı

’in Erdemli ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası kapsamında ziyarete açılan Sakal-ı Şerife vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların cam fanus içindeki Sakal-ı Şerifi görebilmesi için mercek kullanıldı. Bazıları Sakal-ı Şerifi görmek için büyük mücadele verirken bazıları cep telefonlarıyla görüntülemeye çalıştı.
Erdemli Merkez Camisinde düzenlenen programda konuşan Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, “Hz. Peygamber Efendimizden bize kutsal emanet olarak gelen hırka-i şerif olsun, mübarek Sakal-ı Şerifleri olsun bunlardan manevi anlamda bereket umulabilir. Hz. Peygamber Efendimizden bir parçayı ziyaret eden de, onu canlı ziyaret etmiş demektir. Bu saygı ve edep ile bu ziyareti gerçekleştirelim” dedi.
Kutsal emanetlerin Sahabe-i Kiram tarafından korunduğunu, elden ele, aile aile bugüne kadar geldiğini ifade eden Türkmenoğlu, bu emanetlerin belli bir müddet önce camilere verildiğini belirtti.
Konuşmanın ardından Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Cam fanus içindeki Sakal-ı Şerifin görülebilmesi için mercek kullanıldı. Bazı vatandaşlar kutsal emaneti görebilmek için büyük mücadele verdi.