X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ahilik Haftası Mayıs Ayında Kutlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ahilik Haftası Mayıs Ayında Kutlanacak

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 11:07
MERSİN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ (ESOB) YÖNETİM KURULU BAŞKANI TALAT DİNÇER, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI'NIN GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA AHİLİK KÜLTÜRÜ HAFTASI KUTLAMALARININ BU YIL MAYIS AYI İÇERİSİNDE YAPILACAĞINI SÖYLEDİ.
Ahilik Haftası Mayıs Ayında Kutlanacak

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Ahilik Kültürü Haftası kutlamalarının bu yıl Mayıs ayı içerisinde yapılacağını söyledi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Talat Dinçer, Mersin Valiliği koordinatörlüğünde geleneksel olarak sürdürülen ve bu yıl 22. gerçekleştirilecek olan Ahilik Kültürü Haftası kutlamalarının Bakanlık genelgesi doğrultusunda Mayıs ayına çekildiği bilgisi verdi. Dinçer, daha önce Eylül ayı içerisinde yapılan kutlamaların bu yıl 11-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini kaydetti. Dinçer, "11-15 Mayıs tarihleri arasındaki kutlamalar kapsamında Mersin ESOB heyetince protokol ziyareti gerçekleştirilecek ve Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen okullarda ’Ahiliğin Dünü, Bugünü ve Yarını’ konulu konferanslar verilecek. 14 Mayıs’ta ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezinde kutlama töreni yapılacak. Kutlama töreni kapsamında halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisinin yanı sıra geleneksel şed kuşatma töreni gerçekleştirilecek ve yılın il ahisine ödülü verilecek. Kutlamalarda ayrıca geleneksel ahilik pilavı ikramı da yapılacak" dedi.