X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mut’ta Sürücülere Sıkı Denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mut’ta Sürücülere Sıkı Denetim

  • Giriş Tarihi: 28.4.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 10:00
MERSİN'İN MUT İLÇESİNDE EHLİYETSİZ, KASKSIZ VE RUHSATSIZ MOTOSİKLET VE OTOMOBİL SÜRÜCÜLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ, TRAFİKTE YAYA VE SÜRÜCÜ GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI NOKTASINDA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE BAĞLI EKİPLERCE BAŞLATILAN DENETİMLER ARTTIRILDI.
Mut’ta Sürücülere Sıkı Denetim

’in Mut ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği’ne bağlı ekipler ilçe merkezinde trafik denetimini arttırdı.
Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte, emniyet kemeri takmayan, kırmızı ışık ihlali yapan motosikletlere, ticari araçlara, yolcu taşıyan otobüs, midibüs ve yük taşıyan kamyonetlere yönelik şehir içinde geniş çaplı bir uygulama yapıldı. Denetimlerde, ehliyetsiz, plakasız, sigortasız ve kasksız motosiklet sürücülerine para cezaları kesilirken, kurallara uymayan araçlarla plakasız motosikletler çekiciye yüklenerek trafikten men edildi.
Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Yaşanan acı olaylar sadece aileleri değil hepimizi üzüyor. Biz ceza kesmek istemiyoruz. Bu konuda vatandaşımıza düşen görevler var. Bütün ikazlarımıza rağmen kurallara uymayanlara ceza kesmek durumundayız. Bu kapsamda da ilçe genelindeki denetimler büyük bir titizlik ve hassasiyetle sürdürülecek” denildi.