X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tarsus’ta Tatlı İmalathaneleri Ve Gıda İşletmelerine Denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tarsus’ta Tatlı İmalathaneleri Ve Gıda İşletmelerine Denetim

  • Giriş Tarihi: 16.6.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
MERSİN’İN TARSUS İLÇESİNDE SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ VE ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİ İLE DENETİM VE KONTROL ÇALIŞMALARINI ARTTIRDI.
Tarsus’ta Tatlı İmalathaneleri Ve Gıda İşletmelerine Denetim

’in Tarsus İlçe Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan Ayı münasebeti ile denetim ve kontrol çalışmalarını arttırdı.
Öncelikli olarak halkın tüketimine sunulan ürünlerde gıda güveliğini sağlamak ve artırmak amaçlı uygulamalar başlatan ekipler, vatandaşların sofralarına gelecek ürünlerin, üretiminden, taşımasına ve satışına kadar olan tüm aşamalarda kontrol edilmesi için çalışmalarını sürdürdü.
Ekipler, olası gıda risklerini önleyerek, daha güvenli ürünlerin üretim ve satışı için esnafı bilgilendirme ve denetleme çalışmalarını devam ettirdi.
Denetimi yapılan işletmelerde, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatına ilişkin yönetmelikte geçen mevcut kriterler başta olmak üzere, Sıhhi ve Gayri sıhhi işletmelerde, çalışma alanları, üretim koşulları, saklama ve satış koşulları başta olmak üzere tüm aşamalarda hijyen ve temizlik şartlarına uyulması için azami tedbirlerin alınması istendi. Ekipler, Ramazan ayı boyunca tüketim artışının fazla olacağı şarküteri ürünleri başta olmak üzere, kuruyemiş, tatlı ve tatlı imalat haneleri ve diğer gıda işletmelerinin denetimine devam edecek.
Belediye ekibi, çalışmalar sırasında, işletme sahiplerine personel hijyeni, saklama koşulları ve genel hijyen kuralları ile ilgili bilgilendirme yapılırken, eksiklikler konusunda uyarı ve yasal işlem yaptı.