X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Dinçer: “İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Uzatmak Hepimizin Görevi”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Dinçer: “İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Uzatmak Hepimizin Görevi”

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 15:50
MERSİN ESOB BAŞKANI TALAT DİNÇER, RAMAZAN AYI FIRSAT BİLİNEREK İHTİYAÇ SAHİBİ KİŞİLERE YARDIM ELİ UZATMANIN HERKESİN GÖREVİ OLMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, TÜRK DÜNYASI VE İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN AYINI KUTLADI.
Başkan Dinçer: “İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Uzatmak Hepimizin Görevi”

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, Ramazan ayı fırsat bilinerek ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatmanın herkesin görevi olması gerektiğini belirtti.
Mersin ESOB Dinçer, Ramazan ayı dolayısıyla yayınladığı mesajda, sevgi, dayanışma, paylaşma, merhamet gibi toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hayata egemen olması dileğiyle Türk dünyası ve İslam Alemi’nin mübarek Ramazan Ayı’nı kutladı. Mesajında, rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın hayırlı işlerle değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Dinçer, “Mübarek Ramazan ayı fırsat bilinerek çevremizdeki ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatarak onların sıkıntılarının giderilmesi konusunda katkıda bulunmak hepimizin görevi olmalıdır” dedi.
Sabır ayı olan Ramazan’ın insanda şükran hisleri uyandıran, yoksulların, çaresizlerin halinden anlama duygusu veren, insanı yüce değerlere ulaştırarak erdemli hale getiren bir ay olduğunu dile getiren Dinçer, mesajında şunları kaydetti: “Ramazan oruç ayıdır. Bu ayda kurulacak olan iftar sofraları yetim, öksüz, fakir ve yoksullarla paylaşılmalı. Çünkü Ramazan yardımlaşma, paylaşma, kaynaşma ve gerçekten kardeş olma ayıdır. Bu mübarek ayda sadakalarımızla, zekatlarımızla, maddi ve manevi yardımlarımızla, yoksul ve muhtaç kimselere katkıda bulunmalı, duygularını paylaşmalı, gönül zenginliklerimizi arttırmalıyız. Ramazan ayını tebrik eder, bu mübarek ayın Türk dünyası ve İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim.”