X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mersin’in Güzellikleri Ressamların Elinde Hayat Buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’in Güzellikleri Ressamların Elinde Hayat Buldu

  • Giriş Tarihi: 22.6.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
FARKLI ÜLKELERDEN MERSİN'E GELEN 20 RESSAMIN TENTİN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ TUVALE YANSITTIĞI ESERLERİ KONGRE VE SERGİ SARAYI'NDA SERGİLENDİ. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULUSLARARASI RESSAMLAR BULUŞMASI ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA AÇILAN SERGİYİ BÜY
Mersin’in Güzellikleri Ressamların Elinde Hayat Buldu

Farklı ülkelerden ’e gelen ve bir hafta boyunca kentin tarihi ve doğal güzelliklerini tuvallerine yansıtan 20 ressamın eserleri Kongre ve Sergi Sarayı’nda sergilendi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi 1. Uluslararası Ressamlar Buluşması etkinliği kapsamında, 15-21 Haziran tarihleri arasında Rusya, Kazakistan, Kosova, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan ve Türkiye’den 20 ressam, 15-21 Haziran tarihleri arasında Mersin’e geldi. Ressamlar, Tarsus, Gözne, Kızkalesi, Cennet-Cehennem, Mersin Balıkçı Barınağı ve Kanlıdivane gibi Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerini bir hafta boyunca resmetti.
Sanatçıların eserleri Kongre ve Sergi Sarayı’nda Mersinlilerin beğenisine sunuldu. Sergiyi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da gezdi. Sanatçılardan eserler hakkında bilgi alan Kocamaz, Mersin’in tanıtımına katkı sağlamak ve kenti uluslararası düzeye taşımak anlamında bu tür etkinliklerin önemli olduğunu vurgulayarak, Mersin’i sanatın beşiği haline getireceklerini ifade etti.