X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erdem, Mersinlilerden Zekat Ve Fitrelerini Kızılay’a Vermelerini İstedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erdem, lilerden Zekat Ve Fitrelerini Kızılay’a Vermelerini İstedi

  • Giriş Tarihi: 23.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 16:53
TÜRK KIZILAYI MERSİN ŞUBE BAŞKANI NECMİ ERDEM, RAMAZAN AYI DOLAYISIYLA GIDA VE NAKİT PARA BAĞIŞLARINI KABUL ETMEYE BAŞLADIKLARINI BELİRTEREK, MERSİNLİLERDEN ZEKAT VE FİTRELERİNİ DE İHTİYACI OLANLARA DAĞITILMAK ÜZERE KIZILAY'A VERMELERİNİ İSTEDİ.
Erdem, Mersinlilerden Zekat Ve Fitrelerini Kızılay’a Vermelerini İstedi

Türk Kızılayı Şube Başkanı Necmi Erdem, Ramazan ayı dolayısıyla gıda ve nakit para bağışlarını kabul etmeye başladıklarını belirterek, Mersinlilerden muhtaç olanlara dağıtılmak üzere zekat ve fitrelerini de Türk Kızılayı’na vermelerini istedi.
Kızılay Şube başkanı Erdem, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan ayı kapsamında yapacakları yardımlar ve bağış kabulleriyle ilgili bilgi verdi. Ramazan ayının bolluk ve bereket, huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olduğu mukaddes bir ay olduğunu vurgulayan Erdem, bu ayda Müslümanların birlik ve beraberliklerinin, dayanışmanın ve paylaşmanın en hat safhada olduğunu kaydetti. Türk Kızılayı’nın da Ramazan ayında yardımlarını artırdığına dikkat çeken Erdem, “Türk Kızılayı Mersin Şubesi olarak bu mukaddes ayda da ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak istiyoruz. Mersin ili ve ilçelerinde yaşayan, ekonomik durumu iyi olan hayırsever vatandaşlarımızdan gerek gıda gerek nakit para vermelerini talep ediyoruz. Şubemize gelen tüm yardımlar Ramazan’ın ilk 15 gününde biriktirilip daha sonra vatandaşlarımıza dağıtılacaktır” dedi.
Ramazan ayı dolayısıyla gıda ve nakit bağışlarını kabul etmeye başladıklarını dile getiren Erdem, “Mersinlilerden, bu mukaddes ayda zekat ve fitrelerini de Türk Kızılayı’na vermelerini istiyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızdan alınan zekatlar daha sonra ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmaktadır. Vatandaşlarımızın yapacağı yardımların gerçekten ihtiyacı olan kişilere ulaşacağından kimsenin şüphesi olmasın. Türk Kızılayı yıllardır olduğu gibi bugün de yoksul ve muhtaç vatandaşlarımızın yanındadır, bu kutsal ayda hayır işleri yapmak isteyen, zekat ve fitre ibadetini yapmak isteyen vatandaşlarımızla yoksul vatandaşlarımız arasındaki güvenilir köprüdür” ifadelerini kullandı.