X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yüzme Şenliklerinde Genç Sporcular Kulaç Attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yüzme Şenliklerinde Genç Sporcular Kulaç Attı

  • Giriş Tarihi: 3.7.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN KATKILARIYLA DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI KAPSAMINDA 'YÜZME ŞENLİKLERİ' DÜZENLENDİ. BU YIL İLKİ YAPILAN YARIŞLARA 5 İLDEN 112 GENÇ YÜZÜCÜ KATILDI.
Yüzme Şenliklerinde Genç Sporcular Kulaç Attı

Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında “Yüzme Şenlikleri” düzenlendi. Bu yıl ilki yapılan şenliklere 5 ilden genç yüzücüler katıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi yüzme havuzunda başlayan ‘Yüzme Şenlikleri’nde, Mersin, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Kayseri’den gelen sporcular mücadele ediyor. İki gün sürecek, sabah ve akşam etapları olarak yapılan yüzme yarışlarında, 11-12 ve 13-16 yaş grubundan yaklaşık 112 öğrenci, başarılı olabilmek için kıyasıya mücadele etti. Yarışlarda, 50 metre kelebek, 50 metre kurbağa, 100 metre sırt, 200 metre serbest yarışlarının yanı sıra 4x100 serbest bayrak yarışı da yapıldı. Altı erkek ve altı kız seri yarışlarında sporcular birinci olabilmek için mücadele etti. İlk gün yarışlarında dereceye giren yarışmacılara madalyaları verildi.