X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mersin’de Sulama Suyu Tesisleri Yapımı Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Sulama Suyu Tesisleri Yapımı Devam Ediyor

  • Giriş Tarihi: 20.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARIMSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI'NCA, SULAMA SUYU TESİSLERİ YAPIM ÇALIŞMALARININ SÜRDÜĞÜ BİLDİRİLDİ.
Mersin’de Sulama Suyu Tesisleri Yapımı Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, eksik kalan sulama suyu tesislerini tamamlamak üzere sulama suyu tesisleri yapımı çalışmalarına devam ediyor.
Çalışmalar kapsamında Mut’un Çaltılı, Dereköy, Göksu, Sakız, Çivi, Hacıilyaslı, Çukurbağ, Çortak, Gülnar’ın Bozağaç, Silifke’nin Nuru, Toroslar’ın Çağlarca, Dalakderesi Tarsus’un Ulaş mahallelerine verilen HDPE boruların muayene ve kabul işlemleri yapıldı.
Muayene ve kabul işlemleri sonucu, uygun bulunan HDPE boruların ilgili mahallelere sevkiyatı yapılarak, borular mahalle muhtarlarına ve sulama kooperatifi başkanlarına teslim edildi.
Öte yandan Mersin genelindeki sulama suyu tesisleri ile ilgili de yerinde tespit ve arazi çalışması yapıldı. Aydıncık ilçesine bağlı Pembecik Mahallesi’nde, üreticilerin sulama suyu ile ilgili sorunlarını çözmek ve sulu tarıma teşvik amacıyla sulama suyu tesisi için yer tespiti yapıldı. Yetersiz olan sulama suyu boruları yerinde incelenerek, çözüm için tutanaklar tutuldu.
Yakın zamanda onaya sunulacak olan proje ile ilgili çalışmalar aralıksız sürüyor.