X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bodrum’da Yapılan İskelelere Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bodrum’da Yapılan İskelelere Tepki

  • Giriş Tarihi: 22.4.2015 21:08 Güncelleme Tarihi: 25.4.2015 01:52
HER YIL BODRUM’UN BELLİ YERLERİNDE YAPILMAYA BAŞLAYAN VE ÇEVRECİLER İLE BÖLGE HALKININ TEPKİ GÖSTERDİĞİ İSKELE YAPIMLARI BU SENE ORTAKENT-YAHŞİ’TE BAŞLADI.
Bodrum’da Yapılan İskelelere Tepki

Her yıl Bodrum’un belli yerlerinde yapılmaya başlayan ve çevreciler ile bölge halkının tepki gösterdiği iskele yapımları bu sene Ortakent-Yahşi’te başladı.
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nca 2011 yılında yayınlanan genelgeye göre ahşap iskelelerin yapılması için bazı kurallar gerekmekte. Yaz aylarında geldiğinde baştan sona vatandaşların ve Bodrum’u ziyaret eden turistlerin rahatlıkla denize girebildiği Ortakent-Yahşi sahilindeki iskeleler, genelgedeki kurallardan hiçbiri uymuyor gibi gözüküyor. O genelgedeki kurallardan biri şu şekilde;“Kıyının çakıllık, kumluk olmayıp, kayalık karakter gösterdiği, suyun tedrici değil de ani derinleştiği ve kıyıdan başka türlü faydalanmanın mümkün olmadığı durumlarda, seyir emniyeti ve denizden yararlanma bakımından ihtiyaç duyulduğunda ilgililerince kaldırılacağının taahhüt edilmesi kaydıyla kıyının kamuya açık kullanımını engellememek şartıyla yapılabilir”
1000’E YAKIN İMZA TOPLANDI, HAFTA SONU İSKELELER ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI VAR
Ortakent-Yahşi Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar yapılan iskelelere tepki gösterirken, konuyla ilgilide imza kampanyası başlattılar. bine yakın imza toplayan vatandaşlar, duruma Ortakent-Yahşi’de ki bir çok vatandaşın tepki gösterdiğini belirterek, önümüzdeki hafta sonu yapılan iskelelerin önünde basın açıklaması yapacaklarını belirttiler.