X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gönül Elçileri Projesi Kapsamında Sertifikalarını Aldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gönül Elçileri Projesi Kapsamında Sertifikalarını Aldılar

  • Giriş Tarihi: 28.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 12:52
GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ KAPSAMINDA BODRUM KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN “KADINLAR İÇİN MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ” KAPSAMINDA 21 KADIN VE GÖRME ENGELLİ BİR VATANDAŞ BİLGİSAYAR KURSUNU TAMAMLAYARAK SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANDI.
Gönül Elçileri Projesi Kapsamında Sertifikalarını Aldılar

Gönül Elçileri Projesi kapsamında Bodrum Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi” kapsamında 21 kadın ve görme engelli bir vatandaş bilgisayar kursunu tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.
Gönül Elçileri Projesi ikinci alt bileşeni “Kadın ve Güçlenme” başlığı altında Bodrum’da düzenlenen bilgisayar kursu sonunda kursu başarı ile bitiren 21 kadın ve görme engelli vatandaş Ünal Danacı sertifikalarını Kaymakamlık Toplantı Salonunda düzenlenen törenle aldı.
Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ve eşi Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Sevilay Gödekmerdan’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ünal, Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Aldulkadir Sağlam, Bilgisayar Öğretmeni Cevdet Özer, kursiyerler ve aileleri katıldı.
Görme engelli vatandaş Ünal Danacı ile bir süre sohbet eden Kaymakam Dr. Gödekmerdan kendisini azminden dolayı tebrik etti.
Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, “Kadınlarımıza iş bulmaları konusunda kurslar açtık, bunlardan birisi de bilgisayar kursuydu. 21 kursiyerimiz katıldı. İnşallah bu bilgisayar kursu belgeleriniz sizlere iş bulma konusunda, evde çocuklarınızı eğitmede, ödevlerinde, her konuda size hayatınız boyunca bu kurstan elde ettiğiniz bilgiler yararlı olacaktır. Kadınlarımız bizim için çok önemli onlar çocuklarımızı yetiştiriyorlar, geleceğimizi yetiştiriyorlar, yönlendiriyorlar. Onların iş bulması istihdamı bizim için çok önemli devletimiz için çok önemli onun için bu projeye çok önem verdik. Sağ olsun hocamızda çok gayret etti. Çok teşekkür ediyoruz kendisine. Sizleri de tebrik ediyorum” dedi.
Kaymakam Dr. Gödekmerdan, bilgisayarın kursunu başarıyla tamamlayan tüm kursiyerlere sertifikalarını teslim ederek kendilerini tekrar kutladı.