X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Festival Damat Halayı İle Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Festival Damat Halayı İle Başladı

  • Giriş Tarihi: 27.5.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 11:15
BODRUM DANS KULÜBÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN VE BU YIL 16'INCISI GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI BODRUM DANS FESTİVALİ BODRUM KALESİ KUZEY HENDEĞİ'NDE ÖNE ‘DAMAT HALAYI’ SONRA İSE ‘KÜBA LİNDA’ GRUBUNUN YAPTIĞI DANS GÖSTERİSİYLE BAŞLADI.
Festival Damat Halayı İle Başladı

Bodrum Dans Kulübü tarafından organize edilen ve bu yıl 16’ıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Bodrum Dans Festivali Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde öne ‘Damat Halayı’ sonra ise ‘Küba Linda’ grubunun yaptığı dans gösterisiyle başladı.
Bodrum’da 5 gün boyunca devam edecek festival, Bodrum’da zaman zaman etkili olan yağmur nedeniyle yaklaşık yarım saat geç başlarken renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde görevli olanlar ile festival için gelen minik dansçılar yağmurdan ıslanmamak için sahneye çıktı. Minik ve genç dansçılar o an öğrendiklerini düğün halayını yavaş yavaş tempoya tutturunca herkesin beğenisini kazandı. Bu arada sahne dans edenleri şemsiye altında izleyenler ise farklı görüntüler oluşturdu.
Festival boyunca Kenya, Gürcistan, Yunanistan, Bulgaristan, Estonya, Kırgızistan ve Küba’dan gelen 7 ülke dansçıları çeşitli dans gösterileri sunacak ve festival Pazar günü son bulacak.