X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Turmepa Önderliğinde Turistler Çöp Topladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Turmepa Önderliğinde Turistler Çöp Topladı

  • Giriş Tarihi: 9.7.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
BONCUK VE ZEYTİNLİOVA KOYLARINDAKİ KIYI TEMİZLİĞİNE TURİSTLER DE DESTEK VERDİ.
Turmepa Önderliğinde Turistler Çöp Topladı

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA, TUI Destination Services Turkey, Tantur Turizm önderliğinde Fethiye’nin Boncuklu ve Zeytinliova koylarında kıyı temizliği yapıldı. Organizasyona TUI Destination Services Turkey ve Tantur Turizm’den 38 katılımcı destek verdi. Kıyı temizliğine turistler de katılırken, 79 büyük boy atık toplandı. Atıklar Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından alınarak atık toplama tesisine gönderildi.
İngiliz Seyahat Vakfı (The Travel Foundation) her yılın Temmuz ayını ‘Daha Yeşil Tatiller Ayı’ (Make Holidays Greener Month) olarak ilan etmekte ve bu kapsamda tüm turizm profesyonellerini sürdürülebilir turizm ve çevre konularında farkındalık oluşturacak çeşitli etkinlikler düzenlemeye teşvik etmektedir. Daha Yeşil Tatiller Ayı etkinlikleri çerçevesinde ‘2015 Büyük Plaj Temizliği’ adı altında Dünya’da birçok tatil bölgesini kapsayan çeşitli plaj temizleme etkinlikleri düzenleniyor. Deniz Temiz Derneği/TURMEPA, TUI ve Tan Tur işbirliği ile Boncuklu ve Zeytinliova koylarında kıyı temizliğini gerçekleştirdi.
Organizasyon Ece Saray Marinadan Dinçer 9 isimli tekne ile hem karadan hem de denizden katılımcılarla gerçekleşti. Boncuklu ve Zeytinliova kıyı temizliğinde Kuleli Koyu işletmesi Halkla ilişkiler ve Pazarlama Müdüresi Nevgün Güldöken tarafından ikramlarla destek verilerek katkı sağlandı.