X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Muş Müftülüğü’nden Hayırseverlere Yardım Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Müftülüğü’nden Hayırseverlere Yardım Çağrısı

  • Giriş Tarihi: 19.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 17:00
MUŞ MÜFTÜLÜĞÜ, KIZ KUR’AN KURSU VE İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN CAMİLER İÇİN HAYIRSEVERLERDEN YARADIM BEKLEDİKLERİNİ AÇIKLADI
Muş Müftülüğü’nden Hayırseverlere Yardım Çağrısı

Müftülüğü, Kız Kur’an Kursu ve inşaat çalışmaları devam eden camiler için hayırseverlerden yaradım beklediklerini açıkladı.
Muş Müftülüğü, hayırseverlere yardım çağrısında bulundu. 100 kişi kapasiteli Yatılı Kız Kur’an kursunun inşaat çalışmasının hızla büyüdüğünü belirten İl Müftüsü Recep Uzun, halkın nakdi yardıma ihtiyacın olduğunu açıkladı. Hayırseverlerden yardım beklediklerini ifade eden Müftü Uzun, “İlimizin en büyük ihtiyaçlarından birini gidermek üzere 2071 Melikşah İlk ve Ortaokulu yanında geçen yıl temeli atılan 100 kişilik Yatılı Kız Kur’an kursumuzun inşaatı hızla yükseliyor Kursumuz halkımızın ayni ve nakdi yardımlarını demir, çimento, tuğla gibi bekliyor. Kursumuzun bitip faaliyete geçmesiyle kızlarımız hafızlık eğitimi için çevre illere gitmek mecburiyetinde kalmayacak” dedi.
Muş merkezde inşaat çalışması devam eden camilerinde ihtiyacı olduğunu kaydeden Müftü Uzun, “İlimizde inşaatı devam eden Saray Mahallesi cezaevi mevkiinde bulunan Hz. Ebubekir Cami, Saray Mahallesi İstanbul evleri arkasında bulunan Emin Camii, Yoncalı köyü camilerinin de kısa sürede tamamlanıp hizmete girmesi için hayırsever Muşlu hemşerilerimizin ayni ve nakdi yardımını bekliyor. Hayırların, yardımların ecrinin kat kat verildiği bu mübarek iklimi fırsat bilip Kur’an kursu ve cami inşaatlarımıza imkanlarımız ölçüsünde yardımlarda bulunalım. Allah şimdiden yapacağınız yardımları kabul etsin. Muş İl Müftülüğü 0436 2121148” şeklinde konuştu.