X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ramazanın İlk Cuması Camiler Doldu Taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ramazanın İlk Cuması Camiler Doldu Taştı

  • Giriş Tarihi: 19.6.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:18
MALAZGİRT BÜYÜK CAMİ’İNDE CUMA NAMAZI VAKTİNDE RAMAZAN’IN MANEVİ İKLİMİNİ TENEFFÜS ETMEK İSTEYEN VATANDAŞLAR, CAMİLERİ DOLDURDULAR.
Ramazanın İlk Cuması Camiler Doldu Taştı

’un Malazgirt ilçesinde Cuma namazı vaktinde Ramazan’ın manevi iklimini teneffüs etmek isteyen vatandaşlar, camileri doldurdu.
Ramazan ayı olması nedeniyle Malazgirt’teki bütün camiler doldu taştı. Ramazan’ın manevi iklimini teneffüs etmek isteyen vatandaşlar, camilere adeta akın ederken, camilere sığmayan vatandaşların büyük bir kısmı cuma namazlarını avlularda kıldı. Ramazan ilk cuması olması nedeniyle Merkez Camii tadilatta olduğu için Büyük Camii başta olmak üzere ilçe genelindeki cami ve mescitlere akın ettiler. Malazgirt Büyük Camii Vaizi Abdullah İlhan, Cuma vaazında vatandaşlara kardeşlikten ve Ramazanı en güzel şekilde nasıl eda etmenin mesajlarını verdi. Büyük camii avlusunda çok sayıda dilenciyle karşılaşan vatandaşlar, Ramazan ayı içerisinde halkın dini duyguları daha çok olduğunu fırsat bilerek daha çok çoğaldıklarını belirtiler. Çarsı esnafı da Ramazan ayında çoğalan dilencilerden çok şikâyetçi olduklarını dile getirdiler.