’de Sarı Toz Alarmı

Giriş Tarihi: 27.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
’de araçların üzerindeki sarı toz vatandaşları ve polisi alarma geçirdi. Numune alınan toz incelenmek üzere Ankara’ya gönderilirken, araçlar üzerinde parmak izi ve radyasyon taraması yapıldı.
2000 Evler Mahallesi TOKİ Blokları 1. Etap D bloklarında oturan vatandaşlar, sabah işlerine gitmek için apartmanların önündeki araçlarının yanına geldiklerinde araçların üzerinde sarı bir toz tabakasının bulunduğunu fark etti. Sarı tozun kimyasal zehirli bir madde olabileceğinden şüphelenerek araçlarına binmeyen vatandaşlar durumu polise bildirdi. Bazı vatandaşlar ise polisin gelmesini beklemeden tozu kürek yardımı ile poşete doldurarak, eliyle inceledi. Kısa süre sonra olay yerine gelen Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, araçların çevresine güvenlik şeridi çekerek incelemelerde bulundu. Araçların üzerinden ve kaldırımdan toz numuneleri alan Olay Yeri İnceleme ekipleri, ayrıca araçlara sıktıkları özel bir sıvı ile parmak izi taraması yaptı. AFAD ekipleri ise araçlarda radyasyon taraması yaparak, büyük bir titizlikle aldıkları numuneleri incelenmek üzere Ankara’ya gönderdi. Ankara’da numunelerin laboratuvarda incelenmesinin ardından söz konusu maddenin ne olduğu belli olacak.
Olaydan büyük bir endişe duyduklarını belirten vatandaşlar, “Sabah kalktığımızda araçlarımızın üzerinde sarı bir şey olduğunu fark ettik. Önce boya sandığımız şeyin yaklaştığımızda toz olduğu anlaşıldı. Durumu hemen polise bildirdik. Birçok apartman sakini işlerine araçsız gitti” dediler.
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir’de Sarı Toz Alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz