X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ünver’den Avrupa’da Yaşayan Türkler’e ‘Oy Kullanın’ Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ünver’den Avrupa’da Yaşayan Türkler’e ‘Oy Kullanın’ Çağrısı

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:21
AVRUPA TÜRK DEMOKRATLAR BİRLİĞİ(UETD)’NİN DAVETLİSİ OLARAK ALMANYA’NIN NURNBERG VE REGENSBURG ŞEHİRLERİNDE DÜZENLENEN HALK BULUŞMASINA KATILAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER, ALMANYA BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM AVRUPA GENELİNDE YAŞAYAN TÜRKLERİN 11-
Ünver’den Avrupa’da Yaşayan Türkler’e ‘Oy Kullanın’ Çağrısı

Avrupa Türk Demokratlar Birliği(UETD)’nin davetlisi olarak Almanya’nın Nurnberg ve Regensburg şehirlerinde düzenlenen halk buluşmasına katılan Belediye Başkanı Hasan Ünver, Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa genelinde yaşayan Türklerin 11-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için sandığa gitmeleri çağrısında bulundu.
Belediye Başkanı Hasan Ünver, Avrupalı Türklerin siyasal, sosyal ve kültürel gelişimini sağlayarak, bulundukları ülkelerdeki etkinliklerini artırmak amacıyla 2006 yılında kurulan UETD’nin davetlisi olarak Almanya’nın Nurnberg ve Regensburg şehirlerinde gerçekleştirilen halk buluşmasına katıldı.
UETD tarafından organize edilen halk buluşmalarında Almanya’daki Türklerden,11-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için mutlaka sandığa giderek hür iradeleri ile oy kullanmaları çağrısında bulunan Ünver, her iki şehirde yaşayan Türklerle de hasret giderdi.
Buradaki UETD başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret eden Ünver, Nevşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalara ilişkin olarak da bilgiler aktardı.
Ünver’in katıldığı halk buluşmasına, Nurrberg ve Regensburg ’da yaşayan Türkler büyük ilgi gösterdi.