X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tiyatro Sanatçısı Turgay Tanülkü, Belediye Başkanı Ünver’i Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tiyatro Sanatçısı Turgay Tanülkü, Belediye Başkanı Ünver’i Ziyaret Etti

  • Giriş Tarihi: 10.4.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 23:46
ÜNLÜ TİYATRO OYUNCUSU VE YÖNETMENİ TURGAY TANÜLKÜ , BERABERİNDEKİ BİR GRUP TİYATRO SANATÇISI İLE BİRLİKTE NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.
Tiyatro Sanatçısı Turgay Tanülkü, Belediye Başkanı Ünver’i Ziyaret Etti

Ünlü tiyatro oyuncusu ve yönetmeni Turgay Tanülkü , beraberindeki bir grup tiyatro sanatçısı ile birlikte Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.
Adalet Bakanlığı ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ‘nün sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde yürüttükleri proje kapsamında ülke genelindeki ceza tutukevlerindeki tutuklu ve hükümlülere yönelik olarak sahneye uyarlanan ‘Son Kuşlar” isimli oyunun yönetmenliğini ve başrolünü oynayan tiyatro sanatçısı Turgay Tanülkü, Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaretinde Nevşehir’de olmaktan mutlu olduklarını belirtti. Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülere yönelik Son Kuşlar isimli eseri geçtiğimiz günlerde Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza tutukevinde sahnelediklerini dile getiren Tanülkü, geçtiğimiz yıllarda belirli aralıklarla çekimler için Nevşehir’e geldiğini belirterek Kapadokya bölgesinin Türkiye turizmi açısından da oldukça önemli bir konumda olduğunu ifade etti.
Tiyatro sanatçıları Volkan Korhan, Resul Dündar ve M. Sultan Elgün’ünde hazır bulunduğu ziyarette Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Devlet Tiyatrosu’nun değerli sanatçılarını Nevşehir’de görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, sanatçılara ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.