X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ürgüp’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ürgüp’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 15:52
ÜRGÜP’TE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÜRGÜP MERKEZ SANAYİ CAMİİNDE OKUTULAN MEVLİD-İ ŞERİF VE NAMAZ SONRASI İMAMLARDAN OLUŞAN İLAHİ KOROSUNUN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU İLAHİ DİNLETİSİYLE BAŞLADI.
Ürgüp’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Ürgüp’te Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Ürgüp Merkez Sanayi Camiinde okutulan Mevlid-i Şerif ve namaz sonrası İmamlardan oluşan İlahi Korosunun düzenlemiş olduğu İlahi dinletisiyle başladı.
Etkinlikler kapsamında ilk olarak; öğle namazı öncesi Merkez Sanayi Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu, daha sonra cemaate cami çıkışında Kutlu Doğum Aşı dağıtıldı. Cemaat dağıtılan ikramları yerken İmamlardan oluşan koro cemaate ilahi okudu.
Programda konuşan İlçe Müftüsü A. Muhammed Çınar, bu yıl kutlu doğum haftasının Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı temasıyla kutlanacağını belirterek, hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında cemaate bilgiler verdi.
Kaymakam Balcı’da programların düzenlemesinde emeği geçenlere ve ilahi korosuna teşekkür ederek vatandaşları hafta boyunca düzenlenecek olan Kutlu Doğum Etkinliklerine davet etti.