X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kaymaklı’da Evlenen Her Çiftin Fidanı Olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kaymaklı’da Evlenen Her Çiftin Fidanı Olacak

  • Giriş Tarihi: 22.4.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 10:39
NEVŞEHİR’İN MERKEZ İLÇEYE BAĞLI KAYMAKLI BELDESİNDE, EVLENMEK İÇİN BELEDİYEYE MÜRACAAT EDEN ÇİFTLERİN İŞLEMLERİ BEŞ FİDAN DİKTİKTEN SONRA BAŞLATILIYOR.
Kaymaklı’da Evlenen Her Çiftin Fidanı Olacak

’in merkez ilçeye bağlı Kaymaklı beldesinde, evlenmek için belediyeye müracaat eden çiftlerin işlemleri beş fidan diktikten sonra başlatılıyor.
Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma yaptığı açıklamada; belediye olarak kasabalarında yeşil dokuyu koruma ve güçlendirme adına önemli bir karara imza attıklarını ve evlenmek üzere belediyelerine müracaat eden çiftlere fidan dikme şartı getirdiklerini kaydetti.
Nikah işlemleri için belediyelerine gelen çiftlere belediye tarafından temin edilen beş adet çam fidanının hediye edilerek çiftler tarafından dikmelerinin sağlandığını ifade eden Elma: “Bizim buradaki amacımız hem ağaç dikme bilincini oluşturmak, hem de yeni evlenen gençlerimize güzel bir hatıra bırakmak. Bundan sonra evlenmek isteyen tüm gençlerimizin burada bir ağacı olacak. İnşallah bundan sonraki hayatları diktikleri ağaçlar gibi uzun ömürlü olur” dedi.