X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fatsa Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi Hayata Geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fatsa Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi Hayata Geçiyor

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ORDU’NUN FATSA İLÇE BELEDİYESİ "YENİ CUMHURİYET MEYDANI PROJESİ" ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİ İLE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÖNCÜLÜĞÜNDE KENTSEL DÖNÜŞÜME ALINARAK KISA ZAMAN İÇERİSİNDE HAYATA GEÇİRİLMESİ PLANLANIYOR.
Fatsa Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi Hayata Geçiyor

’nun Fatsa İlçe Belediyesi "Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi" Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde kentsel dönüşüme alınarak kısa zaman içerisinde hayata geçirilmesi planlanıyor.
Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi ile ilgili bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Büyükşehir Belediyesi ile paylaştığımız en önemli proje Fatsa’nın şehir merkezi açısından öncelikle beklediği projelerden bir tanesi Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi. Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi’ni biz zaten daha önce programımıza almıştık. 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz bey bunu gerçekten çok beğenmişti ve ‘bunu biz yapalım’ demişti. Ardından bu projemizi mega proje olarak açıklamıştı. Şu anda uygulamaya en yakın projelerden bir tanesi de Cumhuriyet Meydanı Projesi’dir. Bu anlamda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Ordu ilimize gelmiş ve burada kentsel dönüşümle ilgili bir protokol imzalamıştık ve bu protokol içerisinde projeler içerisinde Cumhuriyet Meydanı projemizin yenilenmesi vardı. Son bir yıldır Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın da başkanlığında çok ciddi bir çalışma yaparak kentsel dönüşüm projesi hazırlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Meydanı’na kaynak oluşturacak. Cumhuriyet Meydanı’nda yıkılacak binaların istimlakı Evkaf Mahallesi’nde Harikalar Diyarından kaynak sağlanarak elde edilecek. Buradaki binaların istimlakı için Harikalar Diyarından geri dönüşümünü beklemeden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından karşılanacak. Dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaki binaların istimlakı önceliklidir” dedi.