X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Numan Kurtulmuş’tan Türkü Resitali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Numan Kurtulmuş’tan Türkü Resitali

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 06:45
BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ, SEÇİM BÖLGESİ ORDU’DAKİ TEMASLAR SIRASINDA KATILDIĞI BİR AÇILIŞTA ADETA BİR TÜRKÜ RESİTALİ SUNDU. KURTULMUŞ, ‘ORDU’NUN DERELERİ’ VE ‘BAHÇEYE GEL BAHÇEYE’ TÜRKÜLERİNİ SESLENDİRDİ.
Numan Kurtulmuş’tan Türkü Resitali

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, seçim bölgesi ’daki temaslar sırasında katıldığı bir açılışta adeta bir türkü resitali sundu. Kurtulmuş, ‘Ordu’nun Dereleri’ ve ‘Bahçeye Gel Bahçeye’ türkülerini seslendirdi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Hizmet Binasının açılışına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, açılış kurdelesini kestikten sonra beraberinde Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve diğer protokol üyeleri ile birlikte kurs odalarını gezdi. Burada kursiyerlerle sohbet eden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bağlama kursunun düzenlendiği odayı ziyaretinde bir anda aşka gelerek meşhur Ordu’nun Dereleri türküsünü söyledi. Kurtulmuş’a Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve AK Parti Ordu Milletvekili İhşan Şener ile AK Parti Ordu adayları Nilgün Tomakin, Oktay Çanak ve Şakir Çoban da eşlik etti. Türküyü sonuna kadar söyleyen Kurtulmuş, eğitmenin ikinci bir şarkı söylemesi ricası üzerine bu kez Ordu yöresinin ikinci ünlü türküsü olan ‘Bahçeye Gel Bahçeye’ türküsünü seslendirdi.
Her iki türküyü sonuna kadar söyleyen Numan Kurtulmuş, Ordu’dan mutlu ayrıldı.