X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Efkan Ala’nın Makam Aracı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Efkan Ala’nın Makam Aracı

  • Giriş Tarihi: 25.6.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
ORDU’DA 1993-1995 YILLARI ARASINDA KABATAŞ İLÇE KAYMAKAMLIĞI YAPAN ESKİ İÇİŞLERİ BAKANI VE AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ EFKAN ALA’NIN O DÖNEMDE KULLANDIĞI MAKAM ARACI KAYMAKAMLIK BİNASI ÖNÜNDE SERGİLENİYOR.
Efkan Ala’nın Makam Aracı

’da 1993-1995 yılları arasında Kabataş İlçe Kaymakamlığı yapan eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala’nın o dönemde kullandığı makam aracı kaymakamlık binası önünde sergileniyor.
Ordu’nun Kabataş ilçesinde 1992 yılında 27 yaşında iken kaymakamlığa atanan Efkan Ala’nın o dönemde bindiği 1992 model makam aracını görenler şaşkınlığını gizleyemiyor. Günümüze göre oldukça eski model olan ve halen Kaymakamlık binası önünde sergilenen makam aracının camında aracı kullanan kaymakamların fotoğrafları bulunuyor. Fotoğraflarda Efkan Ala’nın o dönemde saçlı olduğu gözlendi.
"ÖRNEK VALİYDİ"
Ordu’nun Kabataş İlçe Kaymakamlığı’nı yaptıktan sonra ilk valilik deneyimini Türkiye’nin en kritik illerinden Batman’da, üstelik Türkiye’nin en genç valisi olarak yaşadı. 38 yaşında gösterdiği başarı Ala’nın çok daha kritik bir il olan Diyarbakır’a atanmasını sağladı. Çalışmalarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 81 il valisine ’örnek vali’ olarak gösterilen Efkan Ala, daha sonra Başbakanlık Müsteşarı oldu. Ala, 25 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen kabine değişikliğinde İçişleri Bakanlığı’na getirildi. Ala, 7 Haziran seçimlerinde Erzurum milletvekili seçilerek parlamentoya girdi.