X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER OKÜ’de Güneş Enerjili Şarj İstasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

OKÜ’de Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

  • Giriş Tarihi: 23.6.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ (OKÜ) ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİ, KARACAOĞLAN YERLEŞKESİ’NDE GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ İSTASYONU KURDU.
OKÜ’de Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencileri, Karacaoğlan Yerleşkesi’nde Güneş Enerjili Şarj İstasyonu kurdu.
Enerji Etüt-Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER) desteği ile gerçekleşen projeyi hayata geçiren Enerji Sistemleri Mühendisliği’nden bu yıl mezun olan Bedirhan Şen ve Emir Karaytuğ, güneş enerjisini kullanarak uygulamaya koydukları ürünün öğrenciler ve ziyaretçiler tarafından fonksiyonel bir şekilde kullanılabilmesi için estetiğe de önem verdiklerini söyledi. Şeni ve Karaytuğ, “Osmaniye ilinin simgesi haline gelen yer fıstığı şeklini kullanarak hem modern hem özgün hem de yerel değerlere bağlı bir çalışma haline getirdiğimiz Güneş Enerjili Şarj İstasyonu sayesinde telefon, tablet, dizüstü bilgisayar gibi her türlü mobil cihaz şarj edilebilecek. Aynı zamanda yine güneş enerjisinden beslenen iç aydınlatması ile geceleri de güzel bir dinlenme, kitap okuma ortamı olarak kullanılabilecek” şeklinde konuştular.