X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ehliyet almak zorlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

almak zorlaştı

  • Giriş Tarihi: 13.2.2015 15:03
Ehliyet almak zorlaştı
Ehliyet almak zorlaştı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınavında yaptığı değişikliğin ardından yüzde 95'lik başarı oranı yüzde 63'e düştü

Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği'nde Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) yapılan değişiklikle birlikte sınavlarındaki başarı oranlarında düşüş yaşandı. Denetimlerin artırılması ve tüm yurtta eğitimler verilmesinin ardından ehliyet sınavlarındaki yüzde 95'lerdeki başarı oranı yüzde 63'lere indi. Ülke genelindeki düşüşe rağmen Doğu ve Güneydoğu'da oranın değişmediğini belirleyen Bakanlık, bu illeri inceyerek eğitim verdi.

EĞİTİMDE KALİTE


Eğitim sonundaki dönüşü kontrol amacıyla bir yıllık sonuçlar karşılaştırıldı. Buna göre Doğu ve Güneydoğuda bulunan 23 ilin 2014 yılı Ocak ayında başarı oranı yüzde 82.1 iken bu yıl bu oranın yüzde 71'e düştüğü görüldü. Oransal düşüşün en çok yaşandığı il yüzde 26. 8 ile Muş olurken, Muş'u yüzde 25.3 ile Bingöl ve yüzde 24.6 ile Ardahan takip etti. Bu iller arasında sadece Adıyaman, Erzincan ve Erzurum'un başarı oranlarında düşüş yaşanmadı. Başarı oranlarının normal seviyelere yaklaşmasıyla ise verilen eğitimlerin ve yapılan denetimlerin kurslarda kalite artırımına katkı sağladığı sonucuna ulaşıldı.

kalan karakter 1000

murat murat

ilkokul mezunuym 5sefer yazılıdan kaldım milliegtim bakanımıza duyrulur ilkokul mezunlarına yazılıda yardımcı olunmasını istiyoruz sınavlar düşürülse ne olcak kimmse yazılıdan geçemiyo milli egtim bakanımzdan yardımlarını bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.03.2015 18:35
mesut mesut

Ne kalitesi resmen adam soymak için yapılmış bir durum. direksiyondan kaldım harç yatırdım tamam eyw. da 2 saat zorunlu eğitim için kurs benden para istiyor meb e mi gidiyor yoksa yasal olmadan fazla para mı alınıyor?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır5
cevapla 16.02.2015 01:45
Maalesef Zorunlu Maalesef Zorunlu

Milli Eğitim Bakanlığı direksiyon sınavından kalmanız durumunda 2 saat ders almanızı ve bu eğitim karşılığı ücret ödemenizi zorunlu kılıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 06.03.2015 13:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.