X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rize’de “Çanakkale 57. Alay “ Sabredin Ölmeye Geliyor, Adlı Oyun Sahne Alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de “Çanakkale 57. Alay “ Sabredin Ölmeye Geliyor, Adlı Oyun Sahne Alacak

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
  • Haberler
  • Rize Haberleri
  • Rize’de “Çanakkale 57. Alay “ Sabredin Ölmeye Geliyor, Adlı Oyun Sahne Alacak
RİZE GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK MERKEZİ TİYATRO EKİBİ TARAFINDAN SAHNEYE KONULACAK “ÇANAKKALE 57. ALAY” İSİMLİ TİYATRO OYUNU 27 MART 2015 CUMA GÜNÜ 19:00’DA İSMAİL KAHRAMAN KÜLTÜR MERKEZİNDE SAHNE ALACAK.
Rize’de “Çanakkale 57. Alay “ Sabredin Ölmeye Geliyor, Adlı Oyun Sahne Alacak

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Tiyatro ekibi tarafından sahneye konulacak “Çanakkale 57. Alay” isimli tiyatro oyunu 27 Mart 2015 Cuma günü 19:00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezinde sahne alacak.
Rize Gençlik Merkezinin tiyatro ekibi tarafından sahnelenecek olan dramatik anlatı türündeki oyunda Çanakkale Savaşlarının kaderini değiştiren, tarihe adını altın harflerle yazdıran Kahraman 57. Alayın hikayesi ve Mustafa Kemal Paşa’nın askeri dehası, askerlerimiz üzerindeki etkisi seyirciye aktarılacak.
Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, “ Rize ilinin sosyal ve kültürel hayatına, gençliğe katkıda bulunmak için aralıksız şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gençlik Merkezi tiyatro ekibimizle birlikte Dünya Tiyatrolar gününde seyircilerimize 57. Alayın tarihimizde şanlı direnişi anlatacağız. Tüm halkımızı Cuma Günü bu unutulmaz tiyatroyu seyretmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.
"Çanakkale’nin 57. Alay’ı" 27 Mart 2015 Cuma günü saat 19:00’de Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde sahne alacak.