Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Brokoli ve yeşil çay meme kanserinden koruyor!

Giriş Tarihi: 5.2.2012
Dünyacı ünlü kalp doktoru Mehmet Öz; Kanser Haftası nedeniyle, Digitürk'teki Home TV'de yayınlanan programında, hastalıktan korunma yolları hakkında önemli bilgiler verdi. İşte Öz'ün anlattıkları:
Domates, içerdiği yüksek likopen sayesinde karaciğer ve prostat kanseri riskini azaltıyor.
Ağırlıklı olarak yağ oranı yüksek gıdalarla ya da kırmızı etle beslenenlerin; kolon ve bağırsak kanserine yakalanma ihtimali yüksektir!

E VİTAMİNİ RİSKİ ARTIRIR
Karaciğer kanserini önlemek için sigaradan ve pasif içicilikten uzak durmak gerekiyor. Ayrıca araba camlarını açık tutarak yollardaki hava kirliliğini solumamak da önemli bir ayrıntı.
E vitamini desteği alanların; prostat kanserine yakalanma riski var. Bu yüzden erkeklerin vitamin desteği alırken, E Vitamini düşük olanları tercih etmeleri çok önemli...
Günlük aspirin tüketimi ve lifli besinler yemek de kolon kanseriyle mücadelede yardımcı oluyor.

EN FAZLA İKİ KADEH ALKOL!
Omega 3 asitleri ve günde üç bardak yeşil çay, meme kanserine yakalanma oranını düşürüyor. Haftada iki kez brokoli ve Brüksel lahanası yemek de gerekiyor.
Cilt kanserinden korunmak için; günde iki kadehten fazla alkol tüketilmemesi, 15 dakikadan fazla güneşe maruz kalınmaması ve vücuttaki benlerin kontrol ettirilmesi de çok önemli..

ARKADAŞINA GÖNDER
Brokoli ve yeşil çay meme kanserinden koruyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz