ARKADAŞINA GÖNDER İlaç ile geçici, şokla kalıcı seks
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İlaç ile geçici, şokla kalıcı seks

  • Giriş Tarihi: 5.4.2012

Şok dalga tedavisi; sertleşmeyi sağlayan performans ilaçları gibi geçici etki yaratmaz, kalıcı iyileşme sağlar. Yan etkisi olmayan bu yöntem, penis eğriliğinin tedavisinde de başarılı

Aile Sağlığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat; iktidarsızlığa çare olan yüksek enerjili şok dalga tedavisiyle ilgili soruları yanıtladı. Hattat, penis protezi gibi cerrahi müdahalelerin öncesinde bu yeni yöntemin denenmesi gerektiğini söyledi.

DAMARLAR İYİLEŞİYOR
Şok tedavinin performans ilaçlarından farkı ne?
Sertleşmeyi sağlamaya yardımcı olan performans ilaçları, penisteki kanlanmayı artırarak olumlu bir sonuç verir ama bu geçicidir. Şok dalga tedavi yöntemi ise penis damarlarında ve hasarlı dokularda kalıcı iyileşme sağlıyor. Diyabet, tansiyon, kalp hastalığı gibi nedenlerle hasar görmüş penis damarlarını iyileştiriyor ve yeni damar gelişimini tetikliyor. Ayrıca hiçbir yan etkisi de yok! Günümüzde ilaçlardan ameliyatlara kadar sertleşme sorununu çözmeye yönelik pek çok seçenek var. Ancak birçok hasta ve partneri bu seçenekler konusunda endişeli... Öte yandan ilaç kullanımının tehlikeli olduğu bir grup hasta da var.
Şok tedavisi bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntem mi?
Bu yöntemin; hem sertleşme sorununda, hem de diğer ürolojik hastalıklarda başarılı sonuçlar verdiğine dair bir çok bilimsel çalışma yayınlandı. Yani bilimsel olarak etkinliği ve güvenliği kanıtlanmış bir tedavi yöntemi... Zaten bu tedavinin değişik tipleri 1970'li yıllardan beri uygulanıyor. Yöntem; böbrek ve safra taşlarından zedelenmelere, iyileşmeyen yaralardan ortopedik sorunlara kadar geniş bir alanda kullanılıyor.

PROTEZ OPERASYONU
Penis ameliyatları öncesinde bu yöntemin denenmesini mi önerirsiniz peki?
Tabii ki. Eskiden biz damar ameliyatlarını çok sık uyguluyorduk. Günümüzde ise bu ameliyatların yerini protez operasyonları aldı. Protez, hastanın istediği zaman sertleşme elde etmesine olanak tanıyor ve performans endişesini ortadan kaldırıyor. Ancak ameliyatların geri dönüşü yoktur! Bu nedenle ben önce yüksek enerjili şok dalga tedavisinin denenmesini öneririm.

#Sayfa#

PROSTAT SORUNLARINDA SONUÇ VERİR
Yöntem üroloji alanında başka hangi sorunlarda kullanılıyor?
Günümüzde 'prostatit' denilen prostat iltihapları çok sayıda erkeği etkiliyor. Hatta 50 yaş altı erkeklerin üroloğa başvurmasının ilk nedeni olarak biliniyor. Erkeklerin neredeyse yarısı; hayatlarının bir noktasında prostat enfeksiyonundan yakınıyor. Prostatitlerde de cinsel sorunlar ve pelvik ağrı çok sık görülüyor. Ayrıca hastaların yüzde 40'ında sertleşme sorunu, yüzde 70'inde erken boşalma yaşanıyor. Şok dalga tedavisi ile bu sıkıntılar sona eriyor.

PERFORMANS İLAÇLARI KALBİ OLANA VERİLMEZ
Performans ilaçlarının kullanılamadığı bir hasta grubu var. Özellikle kalp sorunları yaşayanların kullandıkları ilaçların içinde bulunan nitrat maddesi, performans ilaçlarıyla alındığında tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor. Dolayısıyla pek çok hasta ve eşleri bu ilaçların yan etkilerinden korkuyor. Öte yandan erkeğin sertleşme sorunu nedeniyle de cinsel yaşamlarında mutsuz oluyorlar. Şok dalga tedavisi bu hastalar için iyi bir seçenek.
Penis protezi gibi yöntemleri ise çoğunlukla diğer tedavilerin işe yaramadığı durumlarda kullanıyoruz.

PENİS EĞRİLİKLERİ
Penis eğrilikleri doğuştan veya sonradan gelişebiliyor. Sonradan oluşan eğrilikler; penisin, cinsel ilişki sırasında travma yaratacak değişik pozisyonlara maruz kalmasından kaynaklıyor. Bu nedenle dokusunda yırtılmalar olabiliyor. Bu tedaviyle fibroblastlar uyarılarak elastik bir doku oluşuyor.

KİMLERE ÖNERİLİR?
Yüksek tansiyon
Yüksek kolesterol
Perifer arter tıkanıklıkları (uç damar hastalıkları)
Kalp-damar hastalıkları
Kalp krizi
Şeker hastalığı
Sigara alışkanlığı olan, sertleşme sorunu, penis eğriliği ve pelvik ağrı yaşayan hastalarda bu yöntem uygulanabilir.

KISA... KISA...
Bu yöntemde tedavi ayakta yapılır.
Anestezi gerektirmez.
Cerrahi bir işlem değildir.
Tedavi sırasında ve sonrası ağrı oluşmaz.
Hızlı sonuç alınır.
İlaçsız tedavi yöntemidir.
Başarı oranı yüksek.

BİTTİ