X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bel ve boyun fıtığında iki yeni lazer teknolojisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bel ve boyun fıtığında iki yeni lazer teknolojisi

  • Giriş Tarihi: 20.1.2013

MLS ve HILT lazer uygulamaları, bel ve boyun fıtığında ameliyata alternatif oluşturuyor. Dr. Mehmet Yavuz, bu iki teknolojiyle fıtıklarda yüksek oranda iyileşme sağlandığını söylüyor

Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde kullanılan lazer uygulamaları; bel ve boyun fıtığına da çare oluyor. Reem Nöropisikyatri Merkezi kurucusu Dr. Mehmet Yavuz, bel ve boyun fıtığı tedavisinde kullanılan son teknolojik uygulamaların, ameliyat endişesini ortadan kaldırdığını söylüyor. MLS Lazer ve HILT Terapi uygulamaları; bel ve boyun fıtığını yüksek bir oranda iyileştiriyor. Yavuz, bu uygulamalarla fıtıkların iyileşme oranının, neredeyse ameliyatlara eş değer düzeye geldiğini vurguluyor.

YÜZDE 93 ETKİLİ
MLS ve HILT teknolojisinde lazer ışınları, dokulara zarar vermeyecek şekilde uygulanıyor. MLS Lazer'de, uygulama yapılan bölgedeki ödem çözülüp dokuların eski anatomik yapısına dönmesi hedefleniyor. Yavuz, bu yöntemle bel ve boyun fıtığının ileride nüksetme ihtimalinin de en aza indiğini söylüyor. HILT Terapi ise ödem ve enflamasyon üzerinde etkisini gösteriyor. Eklem, kas ve kıkırdaklara etki eden HILT Terapi; kireçlenme vakaları ve spor yaralanmalarında da uygulanıyor. Bilimsel yayınlar, bu yöntemin en az yüzde 93 başarı oranına sahip olduğunu gösteriyor. Ardışık seanslar halinde uygulanan HILT; fotokimyasal, fototermal ve fotomekanik etkilerini kullanarak bel ve boyun fıtıklarında çok önemli düzelmeler sağlıyor.