Bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Giriş Tarihi: 22.11.2013
Kış ayları ile grip hastalığına yakalanma ihtimali de artıyor. Cosmopolitan dergisi, gripten korunmanın yollarını araştırdı:
Bağırsakların yüzeyinde bulunan bazı bakteriler, virüslerle savaşta önemli bir rolü olan T hücrelerinin artmasını sağlıyor. Bu iyi bakterilerin sayısını çoğaltmak için de bol bol 'probiyotik' özelliği olan besinleri tüketmek gerekiyor.
Uzmanlar; stres ve üzüntünün bağışıklık sisteminin en önemli düşmanlarından olduğunu belirtiyor. Hastalıktan korunmak için stresten uzak kalın. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirecek önlemler alın; spor yapmak ve dengeli beslenmek gibi.
Araştırmalar; bağışıklık sistemi için yararlı olduğu söylenen C vitamininin sanıldığı kadar faydalı olmadığını gösteriyor. Çinko, selenyum, D vitamini takviyelerini bir uzamana danışarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sarımsak, zencefil ve ıhlamur gibi besinleri de tüketebilirsiniz.

SICAK HASTA EDİYOR
Araştırmalara göre; soğuk hava ile hastalık arasında bir ilişki bulunmuyor. Kapalı, havasız ve bakterilerin kolayca üremesine sebep olan aşırı sıcak ve kalabalık ortamlar, hastalıkların bulaşmasına neden oluyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağışıklık sisteminizi güçlendirin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz