X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karnından öyle bir şey çıktı ki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karnından öyle bir şey çıktı ki!

  • Giriş Tarihi: 11.3.2014 14:46 Güncelleme Tarihi: 11.3.2014 14:48

Diyarbakır'da bir yıldır giderek artan karın şişliği şikayetiyle hastaneye başvuran 18 yaşındaki Halise Kocamanoğlu'nun karnından 7 kilo 600 gram kitle çıkarıldı.

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne (DEAH), karın ağrısı şikayetiyle başvuran Kocamanoğlu'nun karnında kitle olduğu tespit edildi. Gerçekleştirilen operasyonla Kocamanoğlu'nun karnından 7 kilo 600 gram kitle çıkarıldı. DEAH Genel Cerrahi Kliniği Şefi Prof. Dr. Yusuf Yağmur, başarılı ameliyat ile hastanın kitleden kurtulduğunu belirtti.

Hastanın karnından, karın ön duvarı, böbrek çevresi ve karaciğerin altını kaplayan büyük bir kitlenin çıkarıldığını aktaran Yağmur, kitlenin bir saat süren başarılı bir ameliyatla alındığını söyledi.Yağmur, "Hastanın erken teşhisi hayatını kurtardı, aksi taktirde ölüm riski yüksekti. Daha önce hiç bu kadar büyük bir kitleye rastlamamıştık. Hastamızın sağlık durumu şu an gayet iyi" dedi.

Karnındaki kitlenin büyümeye başladığını ve hamile kadın görüntüsünü andıracak ölçüde şişlik oluştuğunu bildiren Kocamanoğlu ise bunun üzerine hastaneye başvurduğunu kaydetti.

Yapılan tetkiklerde karnında büyük kitle olduğunun anlaşıldığını anlatan Kocamanoğlu, başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştuğunu, durumunun gayet iyi olduğunu söyledi.

Kocamanoğlu'nun babası Mehmet Kocamanoğlu da kızının sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti.