X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bu spor çocuklarda kas gelişimini arttırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bu çocuklarda ni arttırıyor

  • Giriş Tarihi: 26.8.2015 15:05
Bu spor çocuklarda kas gelişimini arttırıyor
Bu spor çocuklarda kas gelişimini arttırıyor

Merkezi olan Aikimode Aiki Akademi Baş Eğitmeni 5. Dan Sensei Oğuzhan Ulvi Başkurt, “Aikido çocuklar için ni arttıran bir disipliniyle aynı zamanda kendilerine olan güvenlerini yükseltmelerine destek olan özel bir sanattır dedi.

Tatili bitirip okul hazırlıkları başlarken tüm velilerin hedefi, çocuklarını hem okul başarısında destek olacak, hem de disiplinli ve mutlu bir birey olmasına yardım edecek alanlara yönlendirmek. Hem , hem de sanat olarak dikkat çeken , çocukların büyüme ve gelişmesini desteklerken, onların hem kendilerine hem de rakiplerine saygı duyan bireyler olarak yetişmesini destekliyor. Bu yönü ile dikkat çeken Aikido her geçen gün daha fazla çocuğa ulaşıyor.

#Sayfa#

Aikimode Aiki Akademi Baş Eğitmeni 5. Dan Sensei Oğuzhan Ulvi Başkurt, Aikidonun büyüme çağındaki çocukların bedensel ve ruhsal sağlığı için çok uygun bir spor olduğunu söyledi. Başkurt, "Aikido ruh, beden, zihin uyumunu sağlayan çok özel bir sanat. Günümüzde çocuklarımızın hareketsizlikleri ve içine kapanık oluşları büyük bir problem. Gelişen teknoloji ve şehirleşme ile maalesef ki çocuklarımızı sistemsel olarak asosyal yapabilmekte ve gerçek dünyadan uzak bir yaşamda tutabilmekte. Fiziksel oyun oynayabilecekleri alanlar kısıtlı. Alanlar olsa arkadaş ortamları her zaman olamayabiliyor. Bu problemleri çözebilmenin en güzel yolu spor ve sanattan geçiyor. Aikido çocuklar için ni arttıran bir spor disipliniyle aynı zamanda kendilerine olan güvenlerini yükseltmelerine destek olan özel bir sanat şeklinde konuştu.

#Sayfa#

Oğuzhan Ulvi Başkurt, çocukların kendi yaşıtları ile bir arada çalışmasının onların kendilerini daha rahat ifade edebilme ve öğrenebilmesine imkan oluşturduğuna da dikkat çekerek, "Aikidoda çocuklar bir çok farklı çocukla çalışma fırsatı bulabiliyor. Hareketler karşılıklı uyumu gerektirdiği için paylaşmayı ve birbirlerine saygı duymayı zamanla öğreniyorlar. Yere düştükçe nasıl hızlıca kalkabileceklerini, nasıl mücade edip pes etmeyeceklerini, sevgi ve saygı çerçevesinde öğreniyorlar. Odaklanma ve konsantrasyon problemi olan çocuklar da, Aikido ile bu problemlerinin asıl çözebileceklerini öğreniyorlar. Aikido çalışmasında eğitmeni tüm dikkatleri ile dinleyerek gösterilen teknikleri karşı tarafı incitmeyecek şekilde yapıyorlar. Bu sayede şevkat duyguları ve farkındalık artmakta topluma daha yararlı bir birey olma yolunda ilerliyorlar ifadelerini kullandı.