X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Halk Sağlığı Günleri’nde sağlık okuryazarlığı konuşulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’nde okuryazarlığı konuşulacak

  • Giriş Tarihi: 28.8.2015 10:23
Halk Sağlığı Günleri’nde sağlık okuryazarlığı konuşulacak
Halk Sağlığı Günleri’nde sağlık okuryazarlığı konuşulacak

-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi Enstitüsü () tarafından 3-4 Eylül 2015 tarihlerinde Ankara Rixos Otel'de '' isimli bir düzenlenecek. Ana çerçevesini konusunun oluşturduğu sempozyum iki gün sürecek ve 5 oturum şeklinde tamamlanacak.

-Sen Genel Başkanı Metin Memiş yaptığı açıklamada, sağlık ve sosyal politikalara katkı sunmak, akademik ve bilimsel araştırmalar yapmak için 'ı kurduklarını söyledi. SASAM'ın bu alanda büyük bir boşluğu dolduracağını belirten Memiş, birçok araştırma yaptıklarını ve kamuoyuna açıkladıklarını kaydetti. nın önemli bir konu olduğunu belirten Memiş, 'Ülkemizin sağlık okuryazarlığı haritasını çıkarmak için SASAM tarafından Türkiye'de ilk kez olan araştırma yapıldı. Çıkan sonuçları ve yapılması gerekenleri kapsamında düzenleyeceğimiz da ele alacağız ve konunun uzmanlarıyla tartışacağız' şeklinde konuştu.

Sempozyumun Sağlık Okuryazarlığı, Türkiye'de Birinci Basamak Sunumu, Çok Paydaşlı Sağlık Sorumluluğu, Sağlıkta Bilgi Kirliliği ile Göç ve başlıklarından oluştuğunu belirten Memiş, sempozyumdan çıkacak sonucun yol haritalarının belirlenmesine katkı yapacağını dile getirdi. Halk sağlığı günleri kapsamında her yıl farklı bir konuyu ele alacaklarını belirten Memiş, bu yılki konunun Sağlık Okuryazarlığı Araştırması olduğunu kaydetti.