X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Lodos sağlığı olumsuz etkiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Lodos sağlığı olumsuz etkiliyor

  • Giriş Tarihi: 22.11.2015 17:00 Güncelleme Tarihi: 22.11.2015 17:05
Lodos sağlığı olumsuz etkiliyor
Lodos sağlığı olumsuz etkiliyor

Lodos sadece ulaşımı değil insan sağlığını da etkiliyor. Özellikle migreni olanları zor bir gün bekliyor çünkü lodos şiddetli migren ataklarına neden oluyor. Peki, lodos başka nelere neden oluyor? İşte etkileri...

Sonbaharda lodos rüzgârının yol açtığı basınç, şiddetli migren ataklarına yol açabilir. Özellikle mevsim geçişlerinde düzenli uyumaya ve akşam saatlerinde kahve içmemeye özen gösterin.

#Sayfa#

UYKU SİSTEMİ

Lodos denen hava hareketliliği, insan organizmasını her yönüyle etkileyen bir termal komplekstir. Bu kompleksten insan organizması bir bütün olarak algılanıp etkilenir. Lodos çoğu insanın uyku sistemini bozar. Bu rahatsızlık kiminde uykusuzluk, kiminde aşırı uyku şeklinde kendini gösterir.

#Sayfa#

UYUŞUKLUK

Lodos, kimi insanın çalışma şevkini, çalışma isteğini azaltıp bir nevi uyuşukluk, yorgunluk, hareketsizlik yaratır. İştah değişikliklerine yol açar. Bazılarının iştahını açarken bazılarında da iştahsızlığa neden olur.

#Sayfa#

BAŞ AĞRISI

İnsanlarda varolan patolojiyi uyaran lodos, birtakım hastalıklarda tipik bir faktör olarak rol oynar. Bazı baş ağrısı türlerini tetikleyip şiddetli ve inatçı baş ağrılarına yol açar.

#Sayfa#

GÖZ KANLANMASI

Lodos ''metereosensible'' denen hava olaylarında duyarlı olan insan gruplarında, damar sistemlerini etkiler. Damar geçirgenliğini artırıp azaltabilir, ağrılara yol açar. İnsanların yatkınlığı da varsa göz kanlanmaları yaratabilir.

#Sayfa#

AĞRI VE SIZI

Yumuşak doku romatizması olan kişilerde lodosun etkisiyle ağrılar, sızılar kendini gösterir. Bu kişilerde ağrılarla birlikte yorgunluk, baş ağrısı, sabahları yataktan kalkamamak, ağrılarla uyanmak gibi rahatsızlıklar yaşanır.

#Sayfa#

SİNİRLİ YAPAR

İnsanlarda var olan depresif ruh halini artırıp insanları daha depresif, daha huysuz ve sinirli yapabilir.

#Sayfa#

NEFES DARLIĞI

Lodos aynı şekilde, solunum yollarını etkileyip nefes darlığı, solunum güçlüğü yaratabilir.

#Sayfa#

HORMONAL YAPI

Kadınlarda ve erkeklerde hormonal yapıyı ve hormonal dengeyi etkileyip değişik, normal olmayan psikolojik durumların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kaynak: Posta