X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Polen prostata iyi geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

prostata iyi geliyor

  • Giriş Tarihi: 25.11.2015 15:15 Güncelleme Tarihi: 25.11.2015 15:16
Polen prostata iyi geliyor
Polen prostata iyi geliyor

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yücel, tüketiminin, birçok rahatsızlığa iyi geldiğini bildirdi.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Yücel, tüketiminin, başta karaciğer hastalıkları olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geldiğini bildirdi.

arıları aracılığıyla üretilen polenin, bitkilerin tohum ve meyve oluşturabilmesi açısından da önemli olduğunu anlatan Yücel, "Araştırmalarda, polen kullanımının başta karaciğer hastalıkları olmak üzere birçok hastalıkta hasarları azalttığı tespit edilmiştir" dedi.

#Sayfa#

Prostat hastalıkları için de polen tüketiminin yararlı olduğunu belirten Yücel, şöyle devam etti:

"Polen kullanımı, özellikle kronik prostatit tedavisinde, prostat hücrelerinin büyümesini engellemekte, önemli iyileşme sağlamaktadır. Bu amaçla kişinin yaşına, hastalığın düzeyine bağlı olarak hekim gözetiminde tedaviye en az 3 ay süreli kürle devam edilmesi öngörülmektedir. Tedavi sonucunda prostat bezinde küçülme, lökosit sayısında azalma ve idrar akımında artma izlendiği, yapılan bilimsel araştırmalarda bildirilmiştir."

#Sayfa#

Polen, insan sağlığı ve beslenmesi yönünden gerekli tüm aminoasit, vitamin, mineral ve diğer maddeleri bir denge içinde bulunduran çok değerli bir besindir. Çocuklarda büyümeyi, motor kasların gelişimini ve beyin fonksiyonlarını desteklemektedir. Polenin, insan sağlığı açısından vücut direncini, fiziksel performansı, besinlerden yararlanmayı artırıcı etkilerinin yanı sıra pek çok rahatsızlıkta tıbbi tedaviye destek sağlayıcı etkisi olduğu bilinmektedir."

#Sayfa#

Tüketilmeden önce polen alerjisine karşı kuruluşunda test yaptırılması gerektiğini belirten Yücel, alerjik reaksiyonu olmayanlara, genel sağlıklarını korumaları amacıyla kahvaltıdan önce, aç karnına polen tüketmelerini tavsiye etti.