X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tere her derde deva!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

her derde deva!

  • Giriş Tarihi: 23.12.2015 11:47 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 11:50
Tere her derde deva!
Tere her derde deva!

Vitamin ve mineral zengini öksürüğü kesip, bronşite iyi geliyor. Kadınlarda cildi güzelleştiriyor. Erkeklerde de afrodizyak etkisi yapıyor...

Her derde deva bitkiler, cinsel sorun yaşayanların da imdadına koşuyor. Bu bitkiler arasında başı çeken de, içerdiği vitamin ve minerallerle tepeden tırnağa şifa veriyor. Erkeklerde cinsel gücü artıran tere, yapısındaki karoten sayesinde kadınları da güzelleştiriyor. "Tere, kadınların cildine parlaklık ve pembelik kazandırır, güzellik iksiri gibi etki yaratır" diyen uzmanlar, bu şifalı bitkinin diğer önemli faydalarını şöyle sıralıyor:

Demir, fosfor, manganez, arsenik, bakır ve iyot gibi çeşitli madensel tuzları içeriyor. C, A, B (iki), PP ve E vitaminlerininden zengin tere kanı zehirlerden temizliyor.

#Sayfa#

İŞTAH AÇIYOR

Organizmanın maddesel tuz eksikliklerini gideriyor. Karaciğer ve safra kesesindeki yangıları temizliyor.

Bedenimizin hastalıklara karşı direncini arttırıyor. İştah açıp kan yapıyor.

Güç veriyor. Halsizliğe karşı adeta ilaç oluyor.

Sigara ve alkolün zararını azaltıyor.

Sinirleri yatıştırıyor.

#Sayfa#

KİLO VERDİRİYOR

Saç dökülmesini ve kepeklenmesini önlüyor.

Ayrıca havanda dövülüp cildin ya da yaranın üstüne sarıldığında, cilt hastalıklarını, bağ dokusu yangılarını ve kızıl yara denen şirpençeyi iyileştiriyor.

Göğüs anjininde de yararlıdır. Öksürüğü kesiyor. Yalnız bu gibi hastaların terenin suyunu içmeleri gerekiyor.

Damla ve romatizma hastaları için çok şifalı bir bitkidir.

Kilo verilmesine de yardımcı olan bu bitki yağ yakıcıdır ve zayıflamaya yardımcı olur.

#Sayfa#

ÇOK İYİ YIKAYIN


Tere toprağa yakın bir bitki olduğu için çok iyi yıkanması gerekir. Hatta içine sirke dökülmüş bir suda yarım saat kadar bekletmekte de fayda vardır. Sabah kahvaltıları da dahil olmak üzere tere her öğünde güvenle tüketilebilir.

#Sayfa#

DAMAR SERTLİĞİNE İYİ GELİYOR

TERE: A, B2, K, E ve P vitaminleri içeriyor. A vitamini, güçlü bir antioksidan için iyi bir kaynaktır. Terede bulunan K vitamini, bir kadının tavsiye edilen günlük miktarını yüzde 100 karşılıyor. Sadece 1 su bardağı su teresi damar sertliğini önlüyor. Kemikleri güçlendiriyor. Tere, özellikle C vitamini yönünden zengindir.

#Sayfa#

DEMİR ORANI ISPANAKTAN FAZLA

Demir yönünden zengin olan tere içeriğinde iyot da bulunduruyor. Fosfor, manganez, bakır gibi diğer madensel tuzları da barındıran tere aynı zamanda kabızlık gideriyor. Kronik bronşit ve diğer göğüs hastalıklarında, balgam söktürmeye yardımcı oluyor. Tere aynı zamanda kan şekerini azaltıyor, vücuttaki zararlı bakterileri öldürüyor ve bağırsak solucanlarının düşmanı gibi savaşıyor.

#Sayfa#

ÇOCUKLARA BALLI ŞİFA


SOĞUK havaların kendini hissettirmesiyle enfeksiyon hastalıklarında artış oldu. Özellikle çocuklar bu hastalıklardan çok etkilendi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Halime Yücel, anne babalara tavsiyelerde bulundu. Çocukların kapalı ortamlarda tutulmamasını söyleyen Yücel, "Kış aylarında çocuklara, ekinezya, mürver çiçeği ve C vitamini içeren besin takviyeleri verilebilir. Bal yedirmek ya da ballı süt içirmek solunum yolu yumuşaklığını artırır. Çinko ise bağışıklık sistemini güçlendirir" dedi.

#Sayfa#

DİYABETE DEM VURUN

ABD'nin Utrecht şehrindeki Tıp Merkezi Üniversitesi tarafından 10 yıl boyunca sürdürülen araştırmada 40 bin gönüllünün durumu ve beslenme alışkanlıkları yakından incelendi. Günde 3 fincan şekersiz siyah çay tüketmenin diyabet hastalığına yakalanma riskini yüzde
50'ye kadar azaltabildiğini ortaya çıktı.

#Sayfa#

MİGRENE TERAPİ

ŞİDDETLİ baş ağrısı olarak bilinen migrenle mücadelede Dicle Üniversitesi'nden uzman Muhsin Duran, manuel terapi yöntemini önerdi. Duran, migren hastalarının ağrılarına çare bulmanın yollarını, aldığı eğitimlerle sağladı. Duran, hastalara uygulanan 3 seansın sonunda hiçbir şekilde şikayetlere rastlanmadığını belirtti.