X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sırt ağrılarına doğal reçete
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sırt ağrılarına doğal reçete

  • Giriş Tarihi: 30.12.2015 12:45 Güncelleme Tarihi: 30.12.2015 12:48
Sırt ağrılarına doğal reçete
Sırt ağrılarına doğal reçete

Birçok kişinin yakındığı sırt ağrılarına evde yapılacak doğal kürler şifa oluyor. Uzmanlar, bu sıkıntıya karşı çörek otu-papatya kürünü tavsiye ediyor...

Her yaş grubunda görülebilen sırt ağrıları, daha çok duruş bozuklukları ve hareketsizlikten kaynaklanıyor. Ancak bazen bu ağrıların kalp rahatsızlıkları gibi önemli kronik hastalıkları da işaret ettiği bildiriliyor. Uzmanlar, hareketsizlikten kaynaklanan ağrıların çözümünün doğal reçeteler olduğunu söylüyor. İşte o reçetelerden bazıları...

#Sayfa#

Tuz, sirke: Tuz, sirke ve alkolü eşit oranlarda karıştırın.
Sorunlu bölgeye masaj yapın.

#Sayfa#

Acı biber: İspirto ile karıştırdığınız acı biberi bir süre beklettikten sonra, masaj şeklinde ağrıyan bölgeye sürün.
Kas incinmesinden kaynaklanan ağrıları hızla geçirebilir. Daha şiddetli ağrılar için 7 gün sabah ve akşam uygulanabilir.

#Sayfa#

Lahana: Taze lahana yapraklarını ısıttıktan sonra ağrı olan bölgeye sarın. Lahana yapraklarını ütü yardımıyla ısıtmanız mümkün.
Günde 2-3 kere tekrar edin.

#Sayfa#

Bal-kekik kürü: Badem yağı, zeytinyağı, kekik yağı, biberiye yağı, hardal yağı, çörek otu yağı, ceviz yağı ve balı iyice karıştırarak ağrıyan bölgeye masaj yapın. Akşam yatmadan önce yaparsanız sabaha kadar daha fazla etki edebilir.

#Sayfa#

Papatya:
Çörek otu ve papatyayı suda kaynatın. Çıkan suyunu sıcak ve nemli bir bezle ağrılı bölgeye uygulayın. Lahana, ceviz, karabiber, bal ve mısır püskülünün kaynatılıp suyuyla sırta masaj yapılması da ağrılı bölgeyi rahatlatır.