3 boyutlu estetiği nedir? 3 boyutlu gülüş estetiği nasıl uygulanır?

Giriş Tarihi: 19.1.2016 17:33 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 08:53

3 boyutlu estetiği nedir? 3 boyutlu gülüş estetiği nasıl uygulanır? diş Hekimliğinde planlama çok önemlidir. Hasta beklentilerin giderek artması, kullanılan materyal ve tekniklerin gelişmesini devamlı dürtüklemektedir.

diş Hekimliğinde planlama çok önemlidir. Hasta beklentilerin giderek artması, kullanılan materyal ve tekniklerin gelişmesini devamlı dürtüklemektedir. Estetik diş Hekimliğinin kabul görmüş bazı katı hesaplamaları vardır. Vaka elverdiği ölçüde o kurallar uygulanmalıdır. Bazı durumlarda hastalarımıza bunu anlatmak zor olsa da, bu kurallar yılların araştırması ve incelemesi sonucu ortaya çıkmış bilimsel verilerdir.

3 boyutlu gülüş estetiği nedir? 3 boyutlu gülüş estetiği nasıl uygulanır?

Diş estetiğinde önemli olan hastaya daha hiçbir işlem yapmadan 3 boyutlu mock up dediğimiz mum modelajlardır. Hiç işleme başlamadan önce hastadan alınan bir ölçüyle vakanın nasıl olması gerekliliği bilgisayarda yapılan planlama doğrultusunda modele aktarılır. Bu model bazı özel geçici materyallerle hastanın ağzına uygulanır ve 3 boyutlu olarak nasıl olabileceği elde edilmiş olur. Bu bilimsel oranların modele aktarılması, oradan da hastaya uygulanması belli bir zaman ve özel materyallerin kullanımını gerektirir. Kişiye özel tasarımdır ve maliyeti normal kronlara göre daha yüksektir.

ARKADAŞINA GÖNDER
3 boyutlu gülüş estetiği nedir? 3 boyutlu gülüş estetiği nasıl uygulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz