X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Depremzedeler İçin İnşa Edilen İş Merkezinin Son Hali Korkutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Depremzedeler İçin İnşa Edilen İş Merkezinin Son Hali Korkutuyor

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:59
1999 YILINDAKİ MARMARA DEPREMİNİN ARDINDAN İŞ YERLERİ YIKILAN DEPREMZEDELER İÇİN SAKARYA'NIN ADAPAZARI İLÇESİNDEKİ CAMİLİ MAHALLESİNDE İNŞA EDİLEN VE ŞU ANDA ATIL DURUMDA OLAN İŞ MERKEZLERİNİN SON HALİ MAHALLELİYİ KORKUTUYOR.
Depremzedeler İçin İnşa Edilen İş Merkezinin Son Hali Korkutuyor

1999 yılındaki Marmara depreminin ardından iş yerleri yıkılan depremzedeler için ’nın Adapazarı ilçesindeki Camili Mahallesinde inşa edilen ve şu anda atıl durumda olan iş merkezlerinin son hali mahalleliyi korkutuyor.
1999 yılındaki Marmara depreminin ardından iş yerleri yıkılan depremzedeler için Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki Camili Mahallesi’nde yapılan ve şu anda atıl durumda bulunan iş merkezleri uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline geldi. Camili Mahallesi’nde bulunan ve harabeye dönen iş merkezi bunlardan sadece bir tanesi. Kaderine terk edilen binalar uyuşturucu bağımlıların mekanı haline gelirken, mahalleli çocuklarını okula gönderirken büyük korku yaşıyor.
Sakarya Valiliği Kampüsüne yaklaşık 50 metre mesafede bulunan atıl iş merkezinde kapılar kırılmış, duvarlara argo içerikli sözler yazılmış durumda. Alkol şişeleri ve uyuşturucu içiminde kullanılan malzemelerin de bulunduğu iş merkezinin son görüntüsü, iş merkezi çevresinde oturan mahalleliyi tedirgin ediyor. Çocuklarını rahat bir şekilde okula ve sokağa oyun oynamaya gönderemediklerini ifade eden vatandaşlar, yetkililerin bir an önce bu iş merkezlerine önlem almasını istiyor.