X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sasgem İle Finans Ve Ekonomi Topluluğu’nun Ortaklaşa Düzenlediği Söyleşiye, Yazar Bülent Akyürek Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sasgem İle Finans Ve Ekonomi Topluluğu’nun Ortaklaşa Düzenlediği Söyleşiye, Yazar Bülent Akyürek Katıldı

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:53
  • Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Sasgem İle Finans Ve Ekonomi Topluluğu’nun Ortaklaşa Düzenlediği Söyleşiye, Yazar Bülent Akyürek Katıldı
SASGEM İLE FİNANS VE EKONOMİ TOPLULUĞU’NUN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ SÖYLEŞİYE, YAZAR BÜLENT AKYÜREK KATILDI
Sasgem İle Finans Ve Ekonomi Topluluğu’nun Ortaklaşa Düzenlediği Söyleşiye, Yazar Bülent Akyürek Katıldı

Üniversitesi Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi (SASGEM) ile Finans ve Ekonomi Topluluğu’nun ortaklaşa düzenlediği söyleşiye, yazar Bülent Akyürek katıldı.
SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen söyleşiye üniversite öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Konuşmasında, rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir mikrofon başına geçmediğini dile getiren Bülent Akyürek okuma, düşünme ve yazma hikâyesinin, aslında bir modernite ve kapitalizm eleştirisi olduğunu söyledi. Başta kişisel gelişim olmak üzere eğitimle ilgili birçok kavramın, modernitenin insanın şahsiyetine müdahale amaçlı olduğunu fark ettiğini ve bununla mücadele verdiğini belirten Akyürek, bu anlamda kendisinin de, kitabının da devrimci olduğunu ifade etti.
Gençlere, ne giyeceğinden ne okuyacağına, nereye gideceğinden ne seyredeceğine, hatta ne yiyeceğine kadar her alanda kendilerine sunulan ‘reçetelerden’ uzak durabileceklerini hatırlatan Akyürek, bunun ilk bakışta zor göründüğünü ancak, acı çekerek elde edilen her şeyin çok daha kıymetli olduğunu sözlerine ekledi.