X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Samsunlu Şehit Anneleri Çanakkale’ye Uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

lu Şehit Anneleri Çanakkale’ye Uğurlandı

  • Giriş Tarihi: 17.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 17:09
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILINDA 81 İLDEN GİDECEK OLAN 162 ŞEHİT YAKINI ÇANAKKALE’DE BULUŞMA KAPSAMINDA SAMSUN’DAN DA 2 ŞEHİT ANNESİ BU SABAH ÇANAKKALE’YE UĞURLANDI.
Samsunlu Şehit Anneleri Çanakkale’ye Uğurlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından organize edilen Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında 81 ilden gidecek olan 162 şehit yakını Çanakkale’de buluşuyor. Bu kapsamında ’dan da 2 şehit annesi bu sabah Çanakkale’ye uğurlandı.
1996 yılında Elazığ’ının Palu ilçesinde şehit olan J. Er Özgür Ekici’nin annesi Fatma Ekici ile 2010 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde şehit olan J. İs. Er Selman Özay’ın annesi Kadriye Özay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce evlerinden alınarak sabah saat 06.00 sıralarında Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Çanakkale’ye uğurlandı.
Şehit anneleri bugün Çanakkale’de dinlenip, yarın sabah şehir stadındaki törenlere katılacaklar. Törenin ardından şehit anneleri GESTAŞ’a ait Alınteri 8 adlı gemide 12.00-14.00 arası abidedeki törenleri gemiden izleyecekler. Ardından Çanakkale Savaşı sırasında yazılan ve tam 40 yıl sonra adresine ulaşan bir mektubun hikayesinin anlatıldığı “Son Mektup” filminin galasına katılacaklar. Film gösteriminden sonra Kolin Otel’de şehit yakınlarının katılımıyla gala yemeği verilecek. 19 Mart Perşembe günü şehit annelerine, Çanakkale şehitlerinin savaştıkları mekanlar gezdirilerek, Gelibolu Yarımadası ve şehitlikler tanıtılacak.