X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BES’ten Vergi Dairesi Önünde Eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BES’ten Vergi Dairesi Önünde Eylem

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
BES SAMSUN ŞUBESİ ÜYELERİ MALİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI VE TALEPLERİYLE İLGİLİ SAMSUN VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI ÖNÜNDE EYLEM YAPTI.
BES’ten Vergi Dairesi Önünde Eylem

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Şubesi üyeleri maliye çalışanlarının sorunları ve talepleriyle ilgili Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı önünde eylem yaptı.
Az sayıda kişinin katıldığı eylemde basın açıklamasını okuyan Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı BES İşyeri Temsilcisi Muzaffer Sönmez, “Her türlü ayrımcılığa, ücret adaletsizliğine, istihdam belirsizliğine, itibarsızlaştırmalara, rotasyon dayatmalarına, bir bütün tasfiye politikalarına karşı alanlardayız. Gelir-gider gibi suni ayrımlara karşı maliyeci kimliğimizi geri istiyoruz. Ek ödemelerin emekli aylığına dahil edilmesine dönük çalışmaların biran önce başlatılmasını istiyoruz. Kadro ve unvanlar arasındaki merkez-taşra ayrımına son verilerek maliye emekçilerinden makam ve görev tazminatı almayanların tamamına 3 bin 600 TL’den başlayan ek gösterge verilmesini, maliye emekçilerinin kadrolarına göre iş tanımlarının yapılmasını talep ediyoruz. Taleplerimiz karşılanıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi.