X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Taşçı, Madde Bağımlılığına Savaş Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Taşçı, Madde Bağımlılığına Savaş Açtı

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:53
GENÇLERİ MADDE BAĞIMLILIĞINDAN UZAK TUTMAYI VE FARKINDALIK OLUŞTURMAYI HEDEFLEYEN ATAKUM BELEDİYESİ, ‘BEDEL’ ADLI TİYATRO OYUNUNU, İLÇEDEKİ OKULLARDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURUYOR.
Başkan Taşçı, Madde Bağımlılığına Savaş Açtı

Madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmayı planladıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Gençlerimizi bu belalardan uzak tutmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.
Gençleri madde bağımlılığından uzak tutmayı ve farkındalık oluşturmayı hedefleyen Atakum Belediyesi, ‘Bedel’ adlı tiyatro oyununu, ilçedeki okullarda öğrencilerle buluşturuyor. Tiyatro Temaşa oyuncuları Kemal Kurtuluş Saraç ve Mert Palandöken’in rol aldığı oyunda madde bağımlılığı ve insanlar üzerindeki etkisi konu alınıyor. İlk perdesini Atakum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde açan oyuna öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
“HERKES SESİNİ ÇIKARTMALI”
Öğrencilerle birlikte tiyatro oyununu izleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Günümüzün en büyük belalarından birisi olan madde bağımlılığı konusunda herkes farkındalık sağlamalı. Herkes sesini çıkartmalı. Hayatları söndüren, yaşamları karartan maddelere karşı herkesin dikkatli olmasını istiyoruz. Özellikle gençlerimizin, kendilerini bu beladan uzak tutmaları için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu anlamda madde bağımlılığının beraberinde getirdiği sıkıntıları konu alan ‘Bedel’ adlı oyunu gençlerle buluşturuyoruz. Beraberinde farklı etkinliklerle sürekli olarak bu konuda gençlerimizi, aileleri uyaracağız” diye konuştu.