X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi Üçüncü Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi Üçüncü Oldu

  • Giriş Tarihi: 4.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ORDU ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNÜN DÜZENLEDİĞİ “KARADENİZ BÖLGESİ 3. ROBOT YARIŞMASI”NA İLK DEFA KATILAN MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.
Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi Üçüncü Oldu

Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’nün 2 Nisan 2015 tarihinde düzenlediği “Karadeniz Bölgesi 3. Robot Yarışması”na ilk defa katılan Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3.’lük ödülünü kazandı.
Karadeniz Bölgesi’nden birçok okulun katıldığı yarışmada güçlü rakiplerinin birçoğunu eleyen Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk defa katılmasına rağmen yarışmadan üçüncü olarak ayrıldı. Sponsor desteği olmadan okullarının kendi imkanlarıyla elde edilen bu başarı öğrencilerde büyük sevince neden oldu.
Okul Müdürü Tekin Karabulut, bu başarıdan dolayı Bilişim Teknolojileri Alan Öğretmenleri Demirhan Genez, Serdar Günaydın, Suat Sevindik, Dursunali Adıgüzel ve robotların hazırlanmasında emeği olan öğrenciler Orhan Köse, Gökhan Demirbaş, Emre Şener, Muhammet Kurt, Umut Talan, Mert Ali Cumart’a teşekkür ederek onlardan daha büyük başarılar beklediğini ifade etti.