X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çocuklar Eşeğe Ters Binerek Yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çocuklar Eşeğe Ters Binerek Yarıştı

  • Giriş Tarihi: 24.4.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 25.4.2015 01:38
İLKADIM BELEDİYESİ TARAFINDAN 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE DÜZENLEDİĞİ AKTİVİTELERDEN EŞEK YARIŞMASINDA, ÇOCUKLAR EŞEĞE TERS BİNEREK YARIŞTILAR.
Çocuklar Eşeğe Ters Binerek Yarıştı

İlkadım Belediyesi tarafından 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde düzenlen aktivitelerden eşek yarışmasında, çocuklar eşeğe ters binerek yarıştılar.
İlkadım Belediyesi, bir AVM ve sanat merkezi işbirliğiyle düzenlenen Çocuk Şenliği devam ediyor. Bir alışveriş merkezinin bahçesinde devam eden etkinlikte minikler gönüllerince eğlendi. Gün boyu çeşitli aktivitelerin düzenlendiği etkinlikte Retrobüs müzik grubunun söylediği şarkılarla coşan minikler daha sonra eşeğe ters binme yarışması, yoğurt yeme yarışması, çuval yarışması ve yumurta yarışmalarıyla unutulmaz bir gün yaşadılar. Yarışma gereği eşeğe ters binen çocuklar renkli görüntüler oluştururken, yoğurt yeme ve çuval yarışmalarında da kıyasıya mücadele ettiler. Yarışmaların sonucunda İlkadım Belediyesi ve sanat merkezi, kazananlara bisikletler ve çeşitli hediyeler verdi.
Etkinlik hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Biz bu sene İlkadım Belediyesi olarak 9 gün boyunca çocuk şenliği etkinliği yapıyoruz. Bugün de Retrobüs ekibi güzel bir konser verdi. Onun dışında da çocuklarımızın unutmuş olduğu eski yarışmaları onların hafızasında tazeledik. Bunlardan birisi de eşeğe binme yarışmasıydı. Anadolu’da eşek, çocukların oyun alanı içersinde yer alan bir figürdür. Biz burada çocuklarımıza eşeğe binme yarışması, yumurta taşıma yarışması, çuval yarışması ve yoğurt yeme yarışmasında doyasıya eğlenme fırsatı sağladık” dedi.
Etkinlik sonunda da minikler uçurtmalarını gökyüzü semalarında uçurdular.