X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Atakum’da Toplu Sözleşme İmzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Atakum’da Toplu Sözleşme İmzalandı

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 16:52
ATAKUM BELEDİYESİ İLE HİZMET-İŞ SENDİKASI ARASINDA İMZALANAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİYLE MAAŞ ARTIŞI VE SOSYAL HAK KAZANIMLARI SAĞLAYAN BELEDİYE İŞÇİLERİNİN YÜZÜ GÜLDÜ.
Atakum’da Toplu Sözleşme İmzalandı

Atakum Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yeni bir toplu iş sözleşmesine imza atıldı.
Bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ardından imzalanan sözleşmenin içeriği hakkında bilgi veren Hizmet-İş Sendikası İl Başkanı Ziya Uzun, “Görüşmelerimizin ardından olumlu sonuçlar elde ettik. İşçi maaşlarında 170 TL net artış sağlandı. Ayrıca süt izinleri 2 saatten 3 saate çıkartıldı. 100’er TL’lik sosyal yardımlar da ilave edildi. Yemek ücretinin bir kısmı da eklenerek 67.10 TL’den 78 TL’ye yükseltildi. Ayrıca ikinci yıl içinde yevmiye ve tüm sosyal paketler için daha iyi koşullarda olacağının sözünü aldık. Atakum Belediyesi’nin imkanları doğrultusunda, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın samimi yaklaşımı ile başarılı bir görüşme gerçekleştirdik. Bir önceki sözleşmeye göre başarılı bir sözleşme imzaladık. Önümüzdeki yıl şartların daha da iyileştirileceğine olan inancımız tamdır” dedi.
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise belediye çalışanlarının daha iyi koşullarda çalışabilmesi ve hak ettikleri imkanlara sahip olabilmesinin önemine dikkat çekerek, “Atakum halkına en iyi hizmeti sunabilmek adına büyük bir özveri ile çalışan Atakum Belediyesi çalışanları büyük bir ailenin fertleridir. Çalışanlarımızın sosyal haklarının korunması, ekonomik anlamda rahat edebilmelerini önemsiyoruz. Bu anlamda sendika ile görüşmelerimizin ardından imkanlarımız doğrultusunda önemli adımlar attık. Bu adımlarımızın da devamı gelecek” diye konuştu.