X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hayati Harran Mahallesinde Cami Temeli Atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hayati Harran Mahallesinde Cami Temeli Atıldı

  • Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
HAYATİ HARRANİ MAHALLESİ SAKİNLERİ TARAFINDAN MAHALLEYE CAMİ YAPILMASI İÇİN YILLARDIR İMZA KAMPANYASI YAPILMASINA RAĞMEN HİÇ BİR ADIM ATILMAMIŞTI, VATANDAŞLARIN BU TALEBİNE KULAK VEREN EYYÜBİYE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET EKİNCİ, HAYIRSEVERLERLE BİRLİKTE
Hayati Harran Mahallesinde Cami Temeli Atıldı

Hayati Harrani Mahallesi sakinleri tarafından mahalleye cami yapılması için yıllardır imza kampanyası yapılmasına rağmen hiç bir adım atılmamıştı, vatandaşların bu talebine kulak veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, hayırseverlerle birlikte bu konuya el attı.
Eyyübiye İlçesi Hayati Harrani Mahallesinde temeli atılan çok amaçlı caminin ilk harcı dualarla döküldü. Yapımı başlanan Caminin temel atma törenine, Eyyübiye Belediye Başkanı Başkanı Mehmet Ekinci, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Eyyübiye İlçe Müftüsü Adem Dobur, hayırseverler, bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Kur’an-ı Kerim Kursu, taziye evi gibi çok amaçlı hizmetlerin sağlanacağı caminin temeli dualarla atıldı. Küçük yaşta çocuklarında eşlik ettiği cami temel atma töreninde ilçe Müftüsü tarafından dualar edildi. Yapılan dualar sonrası hayırlı olsun temennilerinde bulunuldu.
Uzaktan kumanda ile ilk harcın dökümü gerçekleşti, çok amaçlı caminin yapımı ise bir kaç ay içerisinde tamamlanması bekleniliyor.
Temeli atılan caminin yapımında en büyük desteği olan Eyyübiye Belediyesi’nin ve Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkürlerini dile getiren Mahalle sakinleri, çalışmalarından dolayı Başkan Ekinci’yi kutladı.