Haliliye Belediyesi’nden Hilvan’da İftar Yemeği

Giriş Tarihi: 16.7.2015 20:08 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 23:41
Haliliye Belediyesi, kardeş ilçe olan Hilvan’da iftar yemeği verdi.
Haliliye Belediyesi, kardeş ilçe olan Hilvan’da iftar yemeği verdi. 100. Yıl Meydanı’nda düzenlenen iftar yemeğine Başkan Fevzi Demirkol’un yanı sıra Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, Belediye Meclis Üyeleri Emir Elden, Erdal Deniz, Hasan Kaya, Nusret Kaya, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cemil Çadak ve AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Hanif Düzme ile vatandaşlar katıldı. İftarın ardından bir konuşma yapan Başkan Aslan Ali Bayık, Haliliye Belediyesi ile kardeş belediye olduklarını ve kültürel faaliyetlerinin karşılıkları devam edeceğini söyledi. Bayık, "Biz Hilvan Belediye Meclisi olarak Haliliye Belediyesi’ni kardeş belediye olarak ilan ettik. Sağ olsunlar Haliliye Belediye Başkanı da ilk toplantılarında onlarda karşılıklı olarak bizi kardeş ilan ettiler. İnşallah belediyecilik olarak teknik ve kültürel faaliyetlerde karşılıklı çalışmalarımız devam edecektir. Bugün de sağ olsun başkanımız, belediye meclis üyeleri, Haliliye İlçe Teşkilatı olarak bize geldiler, şeref verdiler" dedi.
İftara katılanlara teşekkür eden Başkan Fevzi Demirkol ise şöyle konuştu:
"Hilvan halkının benim aziz, değerli, kadirşinas dostlarım bu iftar yemeğini birlikte açmaya gönlünüz el verdiği için, gönlümüzde olduğunuz için, bu soframıza teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin. Allah sağlıkla, huzurla bayrama ve nice bayramlara eriştirsin diyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz, şeref verdiniz. Hazreti İbrahim Aleyhisselam’ın isminden adını alan bir belediye olarak Haliliye Belediyesi olarak, biz Hazreti İbrahim’den gelen Halili gelenekleri yaşatmak istiyoruz. Hazreti İbrahim Aleyhisselam sofrasına misafir oturmadan yemek yemezmiş. Bizde soframız her zaman olarak açık. Biz burada iftarda olmamıza rağmen şu anda Haliliye bölgesinde üç sofrada iftarımız açık. Türkiye’de ilk defa bir sahur ikramımız var."
İftarın ardından Haliliye Belediyesi Tiyatro ekibi, Meddah, Karagöz-Hacivat ve orta oyunu gösterisi sundu. İzleyenlerin beğenisini toplayan gösterinin ardından açıklama yapan Başkan Demirkol, "Biz Hilvan Belediyesi ile Haliliye Belediyesi kardeş belediyeyiz. Bu akşam size kardeşliğimizden bir kesit sunduk. Bu kesiti bize sunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz değerli sanatçı Sayın Abdulkadir Kırıcı ve ekibimize, aynı zamanda tasavvuf musikisi ve sanat musikisinde şefimiz Sayın Osman Devecioğlu’na ve bu güzel ekibe teşekkür ediyoruz" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Haliliye Belediyesi’nden Hilvan’da İftar Yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz