Paralel örgütün Twitter tetikçisi 'Fuat Avni' ile yaptığı yazışmalarla gündeme gelen Umut Oran CHP'de liste dışı kaldı. 'Fuat Avni' ile Oran'ın yazışmalarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik suikast planı ortaya çıkmıştı.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi geç saatlerde sona erdi. Edinilen bilgiye göre Genel Başkan Yardımcıları Yakup Akkaya, Burhan Şenatalar ve Seyhan Erdoğdu ile milletvekilleri Umut Oran, Güldal Mumcu ve Erdal Aksünger aday gösterilmedi.
CHP listelerindeki ilk sıralar şöyle;
ANKARA 1. BÖLGE
1) Gülsün Bilgehan (kontenjan)
2- Necati Yılmaz
3) Tekin Bingöl (kontenjan)
4- Aylin Nazlıaka
5)Levent Gök (kontenjan)
6- Ali Haydar Hakverdi
7) Bülent Kuşoğlu (Kontenjan)
8- Hikmet Tepe
ANKARA 2. BÖLGE
1- kontenjan (Ayşe Sucu'ya teklif götürüldü)
2- Murat Emir
3- Haluk Koç (kontenjan)
4- Nihat Yeşil Binici
5- Prof. Ali Rıza Erbay
6- Celalettin Koç
7- Semra Dinçer
8- Barış Ozan Vural
9- Ali Yılmaz
10- Servet Ünsal
İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Şafak Pavey (kontenjan)
2. Gamze İlgezdi
3. Gürsel tekin (kontenjan)
4. Barış Yarkadaş
5. Akif Hamzaçebi (kontenjan)
6. Mahmut Tanal
7. İlhan Kesici (kontenjan)
8. Oğuz Kaan Salıcı
9. İhsan Özkes (kontenjan)
10. Onursal Adıgüzel
11. Ali Özcan
12. Metin Ağırman
13. Kadir Gökmen Öğüt
İSTANBUL 2. BÖLGE
1- Selina Doğan (kontenjan)
2- Aykut Erdoğdu
3- Sezgin Tanrıkulu
4- Dursun Çiçek
5- Enis Berberoğlu
6- Gülay Yedekçi Aslan
7- Sencer Ayata
8- Didem Engin
9- Mustafa Sarıgül
10- Yüksel Mansur Kılınç
11- Cengiz Alp
12- Çetin Soysal
13- Melda Onur
İSTANBUL 3. BÖLGE
1- Bihlun Tamaylıgil (kontenjan)
2- İlhan Cihaner
3- Engin Altay (kontenjan)
4- Ali Şeker
5- Erdoğan Toprak (kontenjan)
6- Eren Erdem
7- Murat Özçelik (kontenjan)
8- Zeynel Emre
9- Mehmet Bekaroğlu (kontenjan)
10- Sibel Özdemir
11- Emine Gülizar Emecan
12- Efkan Bolaç
İZMİR 1. BÖLGE
1- Zeynep Altıok (Kontenjan)
2- Musa Çam
3- Tuncay Özkan (Kontenjan)
4 -Tacettin Bayır
5-Özcan Purçu (Kontenjan)
6- Ali Yiğit
7- Murat Bakan
8- Muhsin Kurt
9- Ali Hıdır Uludağ
10- Ednan Arslan
11- Sabri Ergül
12- Sevda Erdan Kılıç
13- Turgay Bozoğlu
İZMİR 2. BÖLGE
1-Selin Sayek Böke (Kontenjan)
2- Kemal Kılıçdaroğlu
3- Zekeriya Temizel (Kontenjan)
4- Mustafa Balbay
5- Aytun Çıray (Kontenjan)
6-Atilla Sertel
7- Kamil Okyay Sındır
8- Ali Engin
9- Hüseyin Sezer
10- Ülkümen Rodoplu
11- Ali Kemal Elitaş
12- Taha Okan
13- Nurgül Uçar